A koronavírus rohamos terjedése miatt - előreláthatólag 2 hétre - bezárták a százhalombattai sportközpontot és sportuszodát, miután az üzemeltető Sporthalom Kft. több dolgozója is elkapta a fertőzést. Vezér Mihály polgármester hozzátette, a településen is egyre több megbetegedést regisztrálnak.
Tartalom flag-ek: Jobbfent
A szavazatok 99,98 százalékának feldolgozása mellett dr. Csőzik László a szavazatok 49,80 százalékával megnyerte a polgármester-választást. T. Mészáros András a voksok 40,61 százalékát, míg Tekaurer Norbert 9,59 százalékát szerezte meg. (Videóval frissítve)
Kedden lezárul az oltási hét. A következő héten kevesebb oltóanyag áll majd rendelkezésre, mert AstraZenecából több százezerrel kevesebb érkezik. A kórházakban Pfizer-, a háziorvosi rendelőkben AstraZeneca-vakcinával oltanak majd. Jelenleg 5500 oltóhely van, ennyi most elegendő.
Automatikusan meghosszabbítják a lejáró gyes, gyed és gyet jogosultságokat mindaddig, amíg az iskolák és az óvodák működése a mostanihoz hasonló lesz, tehát a tavaszi szünet végéig - jelentette be a családokért felelős tárca nélküli miniszter a közösségi oldalán.
Sajtótájékoztatón mutatta be a 2019-2028-as időszak stratégiai terveit az ÉRD női kézilabda csapata. A Polgárok Házáb rendezett eseményen a város és a klub vezetése mellett Győrfi János, a Testnevelési Egyetem Rektori Hivatalának stratégiai főtanácsadója tartott előadást a következő évek terveiről.
A Múzeumok Őszi Fesztiváljához idén is csatlakozik a Magyar Földrajzi Múzeum, szombaton csillagászati nappal várnak minden érdeklődőt 13 órától.
Van aki csak most kezdi, van aki már a végénél jár. Hétvégén megszerezheti első tavaszi sikerét az Érdi VSE NB III-as labdarúgócsapata, míg a megyei női együttes Budaörsön vív térségi rangadót. Közeleg a szezon hajrája a Kárpáti Farkasoknak, a BHSE-Érd pólósai pedig rangadót vívnak a Sportligettel.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület előrejelzései szerint jövőre alig élnek majd már fecskék az országban, de Érd szerencsés helyzetben van: itt még mindig szép számmal akad belőlük - épp a lakótelep környékén.
Az érdi nyelviskolák eltérő módon reagáltak a vírushelyzetre. Akadt olyan, amely hónapokra bezárt, máshol digitális oktatásra álltak át. Egy biztos, aki a járvány alatt is szeretne nyelvet tanulni, netán vizsgát tenni, megteheti.
Csaknem három évtizedes munkája során ki tudja, összesen hány érdi és környékbeli életét mentette meg ő és csapata. Mert Bántó Béla, amellett, hogy az Érdi Mentőállomás vezetője, főmunkaidőben még mindig „kocsizik”, azaz megy egyik esettől a másikig, és igyekszik mindent megtenni mások életéért.