Negyedszer állhatott dobogóra a debreceni serdülő országos bajnokságon Ángyán Máté. Az Érdi Vízisport Kft. válogatott úszója a záró napon 50 háton lett bronzérmes, míg az érdiek 4x100-as fiú vegyesváltója ötödik helyen végzett.
Tartalom flag-ek: Jobbfent
A Dr. Romics László Egészségügyi Intézmény a névadó orvosra emlékezve adtak át egy emléksarkot a Felső utcai intézményében dr. Romics László halálának 10. évfordulóján.
Milák Kristóf könnyedén, a második legjobb idővel jutott a pénteki elődöntőből a szombati fináléba 100 méter pillangón. A tokiói olimpia hatodik versenynapjának hajnali eseményei közül magyar szempontból kiemelendő Cseh László remekül sikerülő visszavonulása is.
Csak a világranglistavezető és már az előfutamban új olimpiai csúcsot úszó amerikai favorit Caeleb Dressel előzte meg Milák Kristófot a tokiói olimpia 100 méteres pillangóúszásának selejtezőjében. Milák mellett Szabó Szebasztián 14. helyen jutott tovább.
Vidéken és a megyei jogú városokban jelentősen csökkent a használatba vett lakások száma, az építendő lakásoké viszont emelkedett az első félévben. A lakások 71 százalékát vállalkozások építették. A KSH adatai szerint a használatba vett lakások átlagos alapterülete 13,5 négyzetméterrel csökkent.
25 gyermek részvételével zajlik a Szepes Gyula Művelődési Központ eheti tábora, melynek központjában a társasjáték készítés és a kerámia áll. mint Markoltné Pergel Emília művelődésszervezőtől megtudtuk, a gyermekek újrahasznosítható dolgokból egyénileg készítenek társasjátékokat.
Hatodik hete nő az aktív fertőzöttek száma Magyarországon. A kormányzati portálon kiemelik: a járvány nem ért véget, ezért nagyon fontos továbbra is a fegyelmezettség, a beutazási korlátozások és az általános higiénés szabályok betartása.
Új olimpiai csúccsal nyerte meg a 200 méter pillangóúszást a tokiói olimpián Milák Kristóf, az Érdi Úszó Sport Kft. korábbi, a Budapesti Honvéd SE jelenlegi világklasszisa. Edzőjével, Selmeci Attilával az Érd FM 101.3 Bundáskenyér című műsorában beszélgettek.
Már a külső és belső szakipari munkákkal is előrehaladtak Érd egyik legfontosabb új beruházásán, a Szabadság téren épülő bíróság és ügyészség épületénél.
Karbantartás miatt áramszünet várható több érdi utcában is július 28-augusztus 3. között. A munkálatokat egyes területeken 8 és 12, másutt este 18 óráig végzik.