img_8949_1

Úszás: Ángyán bronzzal zárta az ob-t

Negyedszer állhatott dobogóra a debreceni serdülő országos bajnokságon Ángyán Máté. Az Érdi Vízisport Kft. válogatott úszója a záró napon 50 háton lett bronzérmes, míg az érdiek 4x100-as fiú vegyesváltója ötödik helyen végzett.

Sorrendben előbb egy arany-, aztán egy bronz-, majd egy ezüstérmet is szerzett az úszók serdülő országos bajnokságán Ángyán Máté. Az érdiek korosztályos válogatott tehetségének a viadal utolsó napjára is maradt ereje, ahol két számban volt érdekelt. Bár 100 méter pillangón 0,88 századot faragott eddigi rekordján, végül az ötödik helyen végzett a döntőben.

50 háton azonban ismét dobogóra állhatott, miután 0:26,94-es idővel a gyöngyösi Magda Boldizsár és a százhalombattai Marosi Bálint mögött harmadikként csapott a célba.

Ángyán mellett a serdülő ob-n csak egy versenyszámban induló – egyébként még gyermek korosztályú – Gasparics Zalán 50 mellen B-döntőzhetett. Az előfutamból 13. helyen továbbjutó úszó a B-döntőben végül nyolcadik helyen zárt.

Tohl Dániel 800 gyorson volt érdekelt a délutáni döntőkben, ahol egyéni csúcsán több mint öt másodpercet javítva lett hatodik.

Az érdiek Ángyán Máté, Gasparics Zalán, Poteczin Dániel, Tohl Dániel összeállítású 4×100-as fiú vegyesváltója pedig 4:03,31-es idővel az ötödik helyet szerezte meg.

A serdülő ob első napjáról ide kattintva, a másodikról ide kattintva, a harmadikról pedig ide kattintva olvashat!

Tohl Dániel (2005): 800 m gyors 6., 8:36,18
Váltók: 4×100 m fiú vegyesváltó Érdi Vízisport Kft. (Ángyán Máté, Gasparics Zalán, Poteczin Dániel, Tohl Dániel) 5., 4:03,31