Ismerkedés az Erasmus+ programmal, vetélkedő, plakátkészítés, rajzpályázat, tájékoztató előadások – többek közt ezekkel a programokkal készült a Kós iskola az idei Erasmus Napokra, ami nemcsak a diákoknak, hanem az intézmény munkatársainak is tartogatott új információkat.
Tartalom flag-ek: Fontos
Kertszépségversenyünk utolsó állomásához érkeztünk, de az a kert, amit meglátogattunk, korántsem az utolsó helyezett a benevezettek közül. Pásztor Zsolt a csodálatos örökzöldek, a tömött gyep és a füge mellett
olyan különlegességeket nevel, mint a japán juhar és a taskenti trombitafa.
Slammerek idézték meg ’56 szellemét Érden, a művelődési központban, október 23-án. Pion István költő, slammer, újságíróval és Okos Viola énekesnővel beszélgettünk az előadást megelőzően arról, hogyan készültek az érdi előadásra, és hogyan lehet hozzákapcsolni ezt a műfajt 1956-hoz.
Az elmúlt évek hagyományainak megfelelően idén is ünnepi hangversenyt adott az Érdi Kamarazenekar a Szepes Gyula Művelődési Központban. Október 23-án magyar szerzők művei voltak terítéken.
Október 23-án átadták Érd város díjait. Csőzik László polgármester kiemelte: olyan kiváló embereket köszönthetett, akik nem csak a város büszkeségei, de 1956 nemzeti és szolidáris örökségének is továbbvivői, és akik jobbá, igazságosabbá, biztonságosabbá és szerethetőbbé tették Érdet.
Aradszki András országgyűlési képviselő mondott ünnepi beszédet a főtéren, az 1956-os emlékmű előtt, a Fidesz-KDNP megemlékezésén. A politikus aktuálpolitikával átszőtt beszédét követően koszorúztak a frakció tagjai.
Idén slammerek idézik meg ’56 szellemét Érden, a művelődési központban, október 23-án. Pion Istvánnal,a hazai slam poetry egyik kiemelkedő alakjával, A szabadság napja! című különleges megemlékezés egyik fellépőjével beszélgettünk.
Hagyomány már a Szövetség Értért frakcióban, hogy október 23-a előtt rendbe hozzák az '56-os forradalom ifjú érdi áldozata, Firtelmeister Sándor és édesapja sírját a Tárnoki úti temetőben. Tetlák Örs alpolgármester és Balla Imre képviselő idén is így tisztelgett a fiatal áldozat emléke előtt.
Tombol a járvány Kelet-Európában, de Magyarország nem szigorít. A kormány ezen a héten úgy döntött, hogy az október 23-i nemzeti ünnep, illetve a Mindenszentek és a halottak napja alkalmával megtartott rendezvényeken a veszélyhelyzet idején hatályos védelmi intézkedéseket nem kell alkalmazni.
A témával kapcsolatos vélemények megszaporodása és a társadalmi egyeztetés továbbvitele miatt november 5-ig meghosszabbítják a lakossági vélemények beadásának a lehetőségét Érd klímavédelmi stratégiájáról, ami Érd jövőképét rövid- közép- és hosszútávon fogalmazza meg, s melyek egymásra épülnek.