35 szervezetet összesen 40 millió forinttal támogatott a MOL Gyermekgyógyító Programjában. 2021-ben a Szikra Tehetséggondozó Egyesület is a nyertesek között van, hiszen 1,6 millió forintot nyert művészetterápiás foglalkozásokra.
Tartalom flag-ek: Fontos
Egy halmozottan sérült fiú és édesanya javára indított online sütilicitet az Egy szelet a szívünkből facebook-csoport. Mivel a 18. évét betöltött fiú gondnokság alá helyezése egy éve húzódik, nincs, aki megigényelje az őt megillető támogatásokat, és a kétfős család nagyon nehéz helyzetbe került.
Különleges fotókiállítás nyílik ma a Földrajzi Múzeumban a Múzeumok Őszi Fesztiválja keretében: Burma csodálatos világába kalauzol el Gál Cecília és Kubassek János. Az egri vendég a fotográfus, míg a múzeumigazgató a geográfus szemével mutatja be ezt a számunkra oly távoli és egzotikus világot.
Az előző hetek lassú növekedéséhez képest erőteljes emelkedést mutat a szennyvízminták SARS-CoV-2 koncentrációja Budapesten, Pécsen, Salgótarjánban, Szegeden, Székesfehérváron és Tatabányán, valamint a Budapest környéki agglomerációban.
A Látni és látszani kampány 2021. október 25-től december 10-ig tart. A kampány célja, hogy minél szélesebb tömegek számára váljon világossá a baleset-megelőzés területén a közlekedés szereplőire háruló felelősség.
A Csuka Zoltán Városi Könyvtár tájékoztatja az olvasókat, hogy 2021. november 1-jén az inzézmény minden részlege zárva tart.
Emberölés áldozata lett tavaly Érden egy 47 éves férfi. A rendőrök 18 óra múlva, augusztus 9-én elfogták a két elkövetőt, akik egy fővárosi kórház melléképületében csöveztek. Később kiderült: volt egy felbujtójuk is, a ház tulajdonosnője. A nyomozást most lezárták, az ügyet átadták az ügyészségnek.
Két társaság tagjai keveredtek szóváltásba vasárnap éjjel fél tíz körül egy dohánybolt előtt. A rendőrség tájékoztatása szerint a vita verekedéssé fajult, és több lövést is leadtak egy gázriasztó fegyverből. A tetteseket még keresik. VIDEOVAL FRISSÍTVE
Tizedik alkalommal tartják meg a TökJó Fesztivált a város, a Szepes Gyula Művelődési Központ és a 20-30 Egyesület szervezésében, a Magyar Földrajzi Múzeum kocsiszínjében október 30-án. Mint Csőzik László polgármester közösségi oldalán fogalmazott: idén meg is újítják a rendezvényt.
Száz platáncsemetét szeretne elültetni a városvezetés a Papi földeken, emléket állítva a fasorral a Covid áldozatainak – mondta el Csőzik László polgármester egy széles körű összefogással rendezett vasárnapi faültetési akció során. Ófalu húsz gyümölcsfával és húsz hárssal gazdagodott október 24-én.