Hatósági házi karanténba került Bárány Zsolt, a Dr. Romics László Egészségügyi Intézmény főigazgatója. A vezető az információt a rendelő hivatalos Facebook oldalán közölte, hozzátéve: a karantén elrendelése nem hozható összefüggésbe a Romiccsal!
Tartalom flag-ek: Fontos
A november elején kezdődő év végi kötelező gépjárműfelelősség-biztosítási kampányban 10-15 százalékos díjemelkedés mellett 140-150 ezer szerződést váltó gépjármű-tulajdonosra számítanak a szakértők.
Eddig csaknem kétezer 1665-1740 között vert ezüst és arany pénzérmét és vastárgyakat találtak az érdi Duna-parton a Ferenczy Múzeumi Centrum régészei, miután a hétvégén egy fémkereséssel foglalkozó amatőr régész értesítette őket a leletről. Ahogy azt a szerdai sajtótájékoztatón a múzeum munkatársai elmondták, a lelet hihetetlen gazdagságú, a pénzérmék közt van olyan is, amit eddig régészeti feltárás során csak nagyon ritkán, Magyarországon pedig most először találtak. A vastárgyak között van kolomp, hajószeg és több fegyver és használati tárgy is. A régészek véleménye szerint egy, a 18. század 2. felében elsüllyedt hajó rakományára bukkantak most rá.
Negatív lett a dolgozók második PCR tesztje is, így 7-én, hétfőn újra megnyithatja kapuit a Dr. Romics László Egészségügyi Intézmény laboratóriuma, amely szeptember elsején zárt be, mivel kiderült: az egyik munkatárs koronavírusos.
"Barna Izabellának hívnak, de a becenevem Gepárd, mert szélsebesen futok. Tegnap még tizennégy éves diáklány voltam, aki arról álmodik, hogy egy nap olimpikon lesz. Ma embert öltem. Nem születtem gyilkosnak. Anyám, apám nagyon szeretett. 1956. október 23-án, a Rádiónál kezdődött. Már nincs anyám, sem apám. Most a nyakamban lógó géppisztoly áll a legközelebb a szívemhez. Most már a forradalom lánya vagyok..." Hargitai Péter, aki maga is gyermekként élte át a forradalmat és annak leverését, majd a szökést Amerikába, egy fiatal lány, Barna Izabella szemszögéből mutatja be az '56-os eseményeket A forradalom lánya című regényében. A könyvből készült hangjáték, Tálas Tünde rendezésében és többek közt Szamosi Zsófiával, Sárosdi Lillával, Sztarenki Dórával, Ruszina Szabolccsal, Kálid Artúrral és Györgyi Annával a főbb szerepekben október 23-ától öt estén keresztül lesz hallható az Érd FM 101.3-on.
Érdekes beszélgetés ütötte meg a napokban a fülemet a szerkesztőségben. A kollégáim arról diskuráltak, milyen emberek azok, akiknek tetoválása van.
A női egyéni és a vegyespáros versenyt is megnyerte az Érdi VSE tollaslabdázója, Demeter Judit, a speciális versenyzők dániai Európa-bajnokságán.
Azokat, akiket pincékbe zárva tartanak, akiket fizikai és érzelmi bántalmazással, droggal kényszerítenek csicskasorba vagy prostitúcióra. Ma már legtöbbjüket nem fekete furgonból előugró maszkos emberek teszik rabszolgává, hanem az áldozat bizalmába férkőző "jóakarók" győzik meg arról, milyen csodás életkörülményeket tudnak majd biztosítani nekik egy kis munkával, tudtuk meg a Szülők Iskolája idei első előadásán.
Egy tucatnyi lelkes parkvárosi, élükön a Környezetvédő Egyesülettel és az Érdi Polgári Természetőrséggel, kitakarította szombaton délelőtt a Natura 2000-es természetvédelmi területet az Érd-sóskúti fennsíkon, ott, ahonnan nyáron is már egyszer eltüntették a szeméthalmokat. Jó hír számukra és minden parkvárosinak, illetve azoknak, akik úgy gondolják, hogy egy természetvédelmi területen a természet (köztük egy tucat védett fajjal) legyen az úr, de rossz hír azoknak, akik eddig ezt a zónát arra használták, hogy megszabaduljanak az építési hulladékaiktól: a jövő héten intézkedik az Érdi Polgárőrség, hogy ne lehessen többé ide kocsival vagy teherautóval behajtani.
A Magyar Földrajzi Múzeumban tartottak konferenciát Magyar László Afrika-kutató, felfedező születésének 200. évfordulója alkalmából. A konferencián részt vett az Angolai Köztársaság budapesti nagykövete, Lizeth Pena, valamint az angolai külügyminisztérium munkatársai is.