Az ötlet Palkó Zsolt klímavédelmi és zöld városfejlesztési biztostól ered. Az elképzeléseket egy lakossági fórumot mutatták volna be, de a vírushelyzetben elrendelt gyülekezési tilalom miatt erre nem kerülhetett sor, a helyszíni bejárást viszont megtartották.
Tartalom flag-ek: Fontos
A vírushelyzet miatt januárra tolja a sajátos nevelési igényű gyermekeket nevelő családok részére kedvezményeket biztosító kártya bevezetését az önkormányzat. Az addig hátralévő időben szeretnék feltérképezni, mely cégek működnének együtt partnerként - hangzott el a csütörtöki online megbeszélésen.
Hogyan neveljünk boldog gyereket? Hogyan kommunikáljunk úgy, hogy az ne süket fülekre találjon? Sportoljunk-e a gyermekágyas időszak után? Aki tudni szeretné a választ, látogasson el a nemrég alakult Anya-baba klub ingyenes találkozóira.
A szerdán kihirdetett döntést követően, egyre többen vállalkoznak arra, hogy térképes magyarázattal segítik egymást, hogy hol kötelező a maszk városunkban. Először az Érdi szemmel blog reagált egy kiváló infografikával, most pedig Úri Máté informatikus készített egy jól áttekinthető google térképet.
Már tanévkezdéskor felkészültek az esetleges digitális oktatásra az érdi Gárdonyi iskolában. A bejelentett szigorítások így nem érték meglepetésként az intézményt, megvannak a személyi és technikai feltételek is – nyilatkozta Pintérné Bernyó Piroska igazgató az Érd Fm 101.3-on.
November 12-től Érd számos forgalmas pontján válik kötelezővé a maszkviselés, erről hozott rendeletet a képviselőtársak bevonásával Csőzik László, Érd polgármestere.
Ilyen évet nem zártunk még - fogalmazott Tar Mihály elnök az Érdi Spartacus SC hagyományos családi bálján, amit szombaton tartottak a Finta Rendezvényházban. A tánc és a vacsora mellett sor került a kiemelkedő eredményt elért sportolók elismerésére is: harmincegy kupát, illetve oklevelet adtak át. A bálozókat T. Mészáros András polgármester is köszöntötte, akit arról kérdeztünk, mikor épül fel a birkózók edzőcsarnoka.
A november 11-én hatályba lépő intézkedések miatt a Marianum Általános Iskola és Gimnáziumban is történtek változások, melyet Takácsné Tóth Noémi, igazgató osztott meg az Érd FM 101.3-mal.
Munkahelyteremtés, ingázás, aszfaltozás, iskolaépítés, Duna-parti fejlesztés, városliget – többek közt ezekről a térmákról beszélt T. Mészáros András polgármester a BudaPestkörnyéke.hu hírportálnak. A szombaton megjelent interjú összefoglalóját olvashatják.
Szigorúbb járványügyi intézkedések léptek életbe hazánkban mától. Ezekről és az érdi helyzetről alábbi összeállításunkban számolunk be. A tájékoztatást folyamatosan frissítjük!