Létrejött a BÉKE Központ Egyesület (Bántalmazottak Érdek-Képviseleti Egyesülete), amit többek között Orosz Bernadett és a jelenleg Érden élő Pintér Marianna Manka alapított. Ők saját bőrükön tapasztalták meg, hogy a rendszer sem a múltban, sem most nem védi meg a bántalmazottakat.
Tartalom flag-ek: Fontos
A különféle internetes felületeken továbbra is különféle találgatások, minden alapot nélkülöző híresztelések jelennek meg a Noel Tanyával kapcsolatban. Mecsériné dr. Szilágyi Erzsébet, Érd jegyzője szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében ezeket az – indulatokat is gerjesztő – félreértéseket igyekszik eloszlatni, egyben választ ad arra is, ki fog gondoskodni a lefoglalt hét oroszlánról.
A Katyika meg Matyika Országos Mesemondó Versenyt tavaly év végén rendezték volna meg 14. alkalommal, de a járványhelyzet miatt a szervezők úgy döntöttek, inkább a virtuális térbe vonulnak, és összevonják a megmérettetést a magyar kultúra napja szavalóversenyével.
Az érdi rendőrök létrán mászva, házról házra járva, 48 órán belül elfogták azt a 21 éves, lakcím nélküli férfit, akit gépkocsi-feltöréssel és betöréssel gyanúsítanak. Elfogásakor azt kérdezte, benne lesz-e a tévében? - írja a police.hu
Online lakossági fórumot tartottak a Kutyavári út sebességkorlátozási lehetőségeiről pénteken este Andrasek Mónika önkormányzati képviselő szervezésében, Szűcs Gábor alpolgármester és Varga Illés Levente építész részvételével, miután a lakók petíciót indítottak a témában.
Bogner Mária Margit vizitációs nővér halálának évfordulója alkalmából és boldoggá avatásáért mutatott be emlékmisét Spányi Antal megyéspüspök az Érd-óvárosi Szent Mihály-templomban vasárnap délután.
Most jönnek még csak az igazán hideg téli napok, hetek, ezért sok rászorulónak nyújthat segítséget a fűtési támogatás. Ennek értéke 44750 forint, és vagy tűzifa formájában, vagy a szolgáltatónak átutalva biztosítja az önkormányzat. A kérelmeket a Humán Irodánál lehet kitölteni és beadni.
Koszorút helyezett el Csőzik László polgármester, Szűcs Gábor és Tetlák Örs alpolgármester Domonkos Béla szobránál a málenkij robot érdi és környéki áldozataira emlékezve pénteken kora délután. Később, este keresztet állítottak az érdi elhurcoltak leszármazottai a Jézus Szíve templomban.
Miután egy focimeccsen el akarták törni a lábát, futni kezdett – és hatvan éven keresztül abba se hagyta. Számtalan bajnokságon állt fel a dobogóra, veteránként országos csúcstartó, világrekorder azonban egy másik sportágban, a széria-súlyemelésben lett. Betöltötte a nyolcvannégyet, már nem fut az érdi utcákon, de súlyzózással karbantartja magát. Az első érdi utcai futóval, Ferenczy Árpáddal beszélgettünk.
A helyes maszkhasználatot is ellenőrzi az az automata rendszer, ami december vége óta működik a Dr. Romics László Egészségügyi Központban. Az előzetesen foglalt időpontra érkezett pácienseknek ezentúl nem kell sorban állniuk a a betegirányításnál. Egyszerűbben, gyorsabban jelentkezhetnek be.