Az érdi Csillik Szilvia kisfia révén került közel a színházak világához. Így vette észre az első hullám idején, hogy nagyon kiszolgáltatott helyzetbe kerültek, főleg a függetlenek, ezért licitet indított a támogatásukra, most pedig már ők kérték fel, hogy civil nagykövetként támogassa ügyüket.
Tartalom flag-ek: Fontos
Korábban már írtunk róla, hogy a Lea Otthont is súlyosan érinti a koronavírus okozta gazdasági válság, lakóik többsége munka nélkül maradt. Karácsony előtt a város összefogásával sok adományt kaptak, és kicsit fellélegezhettek, de a járványhelyzet nem szűnt meg, továbbra is elkél a segítség.
Mérgezésről kaptak bejelentést az Érdi Civil Állatmentők munkatársai. A hírt a szervezet Facebook oldalán osztotta meg.
Jövő héten itt az európai parlamenti választás, a Fidesz országjárása hamarosan véget ér. Kedden este dr. Völner Pál, az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára tartott lakossági fórumot Diósdon, "Üzenjük Brüsszelnek: a bevándorlást meg kell állítani!" címen.
Tizenhét hulladékszállító jármű érkezett Érdre, egy KEHOP-pályázat keretében, nettó 697 millió forint értékben. A fejlesztésnek köszönhetően javulhat a közszolgáltatás nemcsak Érden, hanem az egész dél-pesti régióban.
Az érdi nemzetiségi önkormányzatokat is érzékenyen érintette a vírushelyzet, ami az idei működésükre is rányomhatja bélyegét, anyagilag is.
Január 9-re ígérte az ÉTH, hogy a kitett fenyőfákat elszállítja, azonban ez több helyen is elmaradt városunkban.
Megkapták első adag koronavírus elleni védőoltásukat a Dr. Romics László Egészségügyi Intézmény munkatársai - tudatta Bárány Zsolt főigazgató az intézet közösségi oldalán. Azt is hozzátette, dr. Berzéki Ferencet, a battai szakrendelő főigazgatóját idézve, hogy nem nőtt öt lábuk és három fülük.
Idén nyáron és ősszel is remek programok várnak az érdi nyugdíjasokra: várostörténeti vetélkedő, sportvetélkedő, sakkverseny, lecsófőző fesztivál, majd ősszel a Szenior Akadémia újabb előadásai, és nem maradhat el az idősek világnapja sem – tudtuk meg az Idősügyi Tanács tegnapi ülésén.
Május elejéig mintegy 210 ezer egyéni vállalkozó, több mint 83 ezer őstermelő és áfafizetésre kötelezett magánszemély juttatta el szja-bevallását a NAV-hoz. A többi, csaknem 220 ezer egyéni vállalkozónak, őstermelőnek és áfás magánszemélynek még egy hete van május 20-ig, hogy kiegészítse a NAV által elkészített bevallási tervezetet, vagy saját maga töltse ki és küldje be a 18SZJA nyomtatványt.