Korábban már beszámoltunk róla, hogy az Érdi Kincses Óvoda Fácán Tagóvodájában néhány nap különbséggel két csoport is karanténba került, miután több ott dolgozó is pozitív koronavírus-tesztet produkált. A csütörtöki hírek már arról szólnak, hogy rendkívüli szünetet rendeltek el az intézményben.
Tartalom flag-ek: Fontos
Szűcs Gábor alpolgármester számolt be arról, hogyan készült az Érdi Közterület-fenntartó Intézmény a havazásra. Több száz tonna só, több tonna kálcium-klorid áll rendelkezésre az utak szórásához, illetve 30 ember van mozgósítva, továbbá hat nagy és öt kis teherautó áll rendelkezésre.
A Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő adatai szerint évente több mint 3 600 cukorbeteg lábát kell amputálni, vagyis naponta 10 ember veszti el alsó végtagját. A betegek többségénél idegbántalom áll az amputációk hátterében, jelentős részük megelőzhető lenne.
Bár szerdán már esett némi hó Érden is, nem bizonyult tartósnak és hamar elolvadt, csütörtök reggelre azonban egész Érd kifehéredett. Élvezzük amíg lehet, mert az előrejelzések szerint napközben már nem várható további havazás. Tekintsék meg képgalériánkat!
Már több millió ember megkapta a Pfizer-BioNTech COVID19-ellenes vakcináját, és mintegy 300 millió embernek elegendő adag elérhető az Európai Unió polgárai számára. Miközben Európa lelkesen oltakozik, Magyarországon bizalmatlanság övezi a várva várt védőoltást.
Pénteken mutatta be Móczár Csaba Állati-szövegelés című, csaknem 40 gyermekverset tartalmazó kötetét az IRKA egy rendhagyó est keretében a Szepes Gyula Művelődési Központban. Az est végén pedig közel 100 kötetet osztott ki a szerző az önkormányzati fenntartású érdi óvodák képviselői között.
Bemutatkoznak az ÉRD MÉDIACENTRUM munkatársai
A múlt század elejétől Érd volt a vadnyugat, ahová sokféle népek költöztek.
Idén is meghirdették "A legszebb konyhakertek" - Magyarország legszebb konyhakertjei országos programot, amelyhez Érd is csatlakozott: június 15-éig nevezhet minden konyhakerttel rendelkező kertművelő lakos és közösség. Töltse le a jelentkezési lapot az ÉrdMostról!
Spéth Gézával, Diósd polgármesterével az ÉrdFm 101,3 munkatársa beszélgetett első sorban arról, hogy mennyire sújtotta a települést a koronavírus-járvány, de szó esett az idei fejlesztésekről és az iparűzési adó csökkentéséről is, sőt a járvány elleni védekezés is szóba került.