Sok érdi álma vált valóra szombaton azzal, hogy kezdetét vette a Fő téren az adventi forgatag, annak eddig csak máshonnan irigyelt hagyományos elemeivel: korcsolyapályával, forralt borral és forró csokival, utcazenével és vásárfiával, nem utolsó sorban pedig fergetegesen jó hangulattal.
Tartalom flag-ek: Érdekes
November 30-ától karácsonyi díszbe és hangulatba öltözik a Főtér, ahol korizással, forralt borral vagy forró csokival, kürtőskaláccsal és sok-sok zenével lehet a közelgő ünnepre hangolódni. Szombaton 15 órakor nyit a jégpálya, 16 órakor Mikola Péter ad koncertet. További programok a cikkben!
Hetedik éve rendezi az Érdi Vörösmarty Mihály Gimnázium a szalagavatót az Érd Arénában, és ehhez igazították az est forgatókönyvét is, aminek persze egyik fő eleme a hagyományok szerint a szalagok feltűzése és a 12. osztályosok tánca volt, de a végzősök és a 11. osztályosok kisfilmekkel is készültek
Fábián Tamásra, az Etiópiában tragikus körülmények között elhunyt geográfusra emlékeztek a Magyar Földrajzi Múzeumban egy tárló fölavatásával és dr. Szilassi Péter és Gruber László előadásaival, majd dr. Vargyas Gábor etnográfus beszélt a vietnami brú törzs körében végzett kutatásairól.
Az érdi Szenior Akadémia – amit a Milton Friedman Egyetem szervez immár több év óta – utolsó idei előadásán az érdeklődök újfent teljesen megtöltötték a művelődési központ előadótermét. S hogy ez rendre így van, már önmagában garanciát jelenthet arra, hogy az előadássorozat nem szakad meg.
A múlt hét az újrahasznosításról szólt a Meseház oviban a hulladékcsökkentési hét kapcsán. De nemcsak a környezetvédelem, az egészséges életmód is hangsúlyos szerepet kapott az oviban, ahol dr. Neumann Rita gyermekorvossal vitatták meg a kicsik és nagyok, mitől kicsattanóan egészségesek.
Az Érdi Települési Értéktár Bizottság egyhangú döntése értelmében bekerült a helyi értéktárba az Elvira major és az ott folyó szakmai, génmegőrző, kutató, nemesítő és szaporító tevékenység. Sőt, a bizottság javasolta az Elvira felterjesztését a megyei értéktárba is.
Megjelent egy sokakat érintő, mégis érzékeny témáról: a pánikbetegségről, illetve egy nőről, aki nemcsak ezt, de ezzel együtt még egy tucat más nagyon kemény harcot vívott meg, és került ki mindből megerősödve, győztesen. Azóta másoknak segít, hogy ők is szembeszálljanak a betegséggel.
Kihirdették az IRKA idei pályázatának eredményét. A nyertes költőket és írókat - a hagyományokhoz híven – újra az érdi és környékbeli képzőművészek alkotásaival díjazták.
Az újvárosi Jézus Szíve Templomban idén is, mint ahogy már évek óta, koncertekkel lehet ünnepi hangulatba kerülni az adventi időszakban. A vasárnapi misék után, illetve közben minden héten más-más kórus lép fel itt.