A Balatoni Hajózási Zrt. (Bahart), a hagyományoknak megfelelően, nagyszombaton, április 3-án indítja el idei első menetrend szerinti és sétahajóit változatlan árakon. Különféle programokkal és felújított hajókkal ünnepli a balatoni hajózás 175. jubileumi évét.
Tartalom flag-ek: Érdekes
Nagyszombat van. A keresztény világ ezen a napon Jézus Krisztus sírban pihenésére emlékezik és a feltámadás ünnepére készül. Este a katolikus templomokban már kezdetét veszi a húsvét, a kereszténység legnagyobb ünnepe.
8637 az új fertőzöttek száma, ezzel a járvány kezdete óta összesen 679 413 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 242 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 21 504 főre emelkedett.
A harmadik hullám csúcsán vagyunk, de a fény látszik az alagút végén: a kedvezőtlen statisztikai adatok már nem növekednek tovább – mondta el az Érdi Televízió párbeszéd című műsorában Rusvai Miklós virológus, aki szerint most, húsvétkor tetőzhet a járvány. Tekintse meg a teljes beszélgetést!
A Mikulásnak sem lehet olyan könnyű egyetlen nap alatt végigjárnia az egész világot, így hát - láthatólag - Érden is igénybe vett többfajta közlekedési járművet vagy szánhúzó segítséget, hogy biztosan eljusson a gyerekekhez szétosztani a puttonya tartalmát közöttük.
Nem szabad tovább halogatni a közbeszerzések kiírását és a szerződések megkötését – hangsúlyozta Simó Károly. Az Érdi Fidesz szóvivője mindezt a város fejlesztésére biztosított 40 milliárd forint kapcsán emelte ki pénteki sajtótájékoztatóján.
Sok-sok éve rendeznek természettudományos hetet az Érdligetiben, amely során rengeteg érdekes kísérlettel, játékkal próbálják a 4. osztálytól egészen a 8. osztályig közelebb hozni a kémiát és fizikát a diákokhoz. A hét megkoronázásaként pénteken sor került a kémia show-ra is.
Három éve indították útjára a Ligeti Lurkó Literatúra versenyt az Érdligeti Általános Iskolában, ahol csapatokban játszhatnak egy jót a 4. osztályosok, és bizonyíthatják közben azt is, hogy ők ismerik a legjobban a kortárs magyar gyermekirodalmat.
A Batta Balett Stúdió kezdeményezésére, Százhalombatta önkormányzatának támogatásával meglepetést szerveztek a egészségügyi intézmény dolgozói számára, megköszönve ezzel is áldozatos munkájukat, amelyet ebben a nehéz időszakban is erejükön felül nyújtanak. Az ajándékot nagycsütörtökön adták át.
Harmadik éve tart évzáró műsort az Ága-Boga Nagycsaládosok Érdi Egyesülete, amire idén advent első vasárnapján került sor a Szepes Gyula Művelődési Központban, ahol csaknem kétszáz nagycsaládos szülő és gyermek zárta egy jókedvű programmal az évet.