Nem Bősz Anett lett Érd képviselője a Parlamentben, viszont úgy néz ki, hogy Karácsony Gergely helyetteseként a Főpolgármesteri Hivatalban – egyik feladataként a sokból – alkalma lesz az agglomeráció és a főváros együttműködését erősíteni.
Közélet
A Tárnoki közélet Facebook csoportban tették közzé az alábbi képeket. Bár egyelőre a kommentelők is csak találgatnak, egy biztos, a tárnoki körforgalom jelenleg így néz ki.
Budapesten és Pest megyében akár két hónapot is kell várni szabad időpontra, ha lejárt személyi okmányainkat szeretnénk megújítani.
Szentgáli Antal, bajai születésű mérnök, világutazó, író, műfordító, zeneszerző, közéleti személyiség, a Magyar Földrajzi Társaság tagja, aki 1901-ben barátját, Gubányi Károlyt követve részt vállalt a mandzsúriai vasút építésében, majd egy évtizeden keresztül élt Vlagyivosztokban, ahonnan pedig bejárta a Távol-Keletet.
Március 15-e alkalmából Csőzik László polgármester átadta a város kitüntetéseit. A közgyűlés posztumusz a tavaly év végén tragikus hirtelenséggel elhunyt Mórás Zsoltnak ítélte az Érd Város Díszpolgára Kitüntető Címet, amit Mórás Zsolt lánya vett át.
Nehéz helyzetben van, akit nem érdekel különösebben a közélet, azt gondolja, mindenki megéri a pénzét, de most mégis szavazna.
Bősz Anett meghívására Érdre látogatott Iványi Gábor lelkész, a Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség vezetője, aki Lukácsi Katalinnal, a Mindenki Magyarországa Mozgalom alelnökével együtt beszélgetett a helyiekkel. Iványi Gáborral interjúztunk, szóba került az ukrajnai háború és a választás is.
Február 17-én a Fővárosi Törvényszék hatályon kívül helyezte az Érdi Járási Hivatal által kiadott környezetvédelmi engedélyt, mert az súlyos hiányosságokat tartalmazott.