Kosárlabda: másodszor nyert a VMG

Megszerezte második bajnoki sikerét a VMG DSE férfi kosárlabdacsapata, amely viszonylag pontszegény mérkőzésen győzte le 61–36-ra a BKG Prima Akadémia U23-as együttesét.

Egy győzelem és zsinórban négy elszenvedett mérkőzés után a BKG Prima Akadémia U23-at látta vendégül ideiglenes hazai pályáján, Albertfalván a VMG DSE a férfi kosárlabda NB II Közép B-csoportjának hetedik körében.

Az edzeni továbbra sem tudó érdiek jól kezdtek a BKG fiataljai ellen, hiszen az első negyedben kilencpontos előnybe kerültek (22–13), amely után a második tíz percben csak egy ponttal tudott zárkózni a vendég csapat.

A szünetbeli 32–24-es állás után azonban a harmadik felvonásban mindössze három pontot szerzett a BKG U23, ezt kihasználva Miháczi Ádámék pedig tizenegy ponttal növelték előnyüket, melyhez a záró negyedben további hatot tettek hozzá és végül 61–36-os győzelmet arattak.

„Először is köszönöm annak a nyolc játékosnak, aki rendelkezésre állt ebben a nehéz helyzetben. Végig döcögött a támadójátékunk, ami érthető az edzés nélküli időszakban. A második félidei védekezésünk és küzdőszellemünk viszont remek volt, amihez elismerésem a srácoknak!”

– értékelt Valaczkay Gábor, a VMG DSE vezetőedzője.