Örökös és eldönthetetlen kérdés, hogy a nagy személyiségek formálják-e a történelmet, vagy kiválasztódnak a feladatra. Az mindenesetre biztos, hogy Novák Ferenc nélkül a néptánckultúra nem lenne ma az, ami.
Tartalom ikonok: Videó
Át kívánja nézni a teljes csatornaprogramot az önkormányzat, erről Csőzik László polgármester beszélt az Érd TV Párbeszéd című műsorában. A városvezető emlékeztetett, hogy választási ígéret volt, hogy utánajárnak és visszafizetik a hozzájárulást.
Bár már minden korosztályos bajnokság véget ért, nem állnak le a Kárpáti Farkasok jégkorongozói. Hétvégén az U10-es korosztálynak tartották meg az I. Érdi Kupát, melyen a hazai utánpótlás krémje ellen vívtak az érdiek. Hegyi Ádám szakmai vezetőt kérdeztük a szezonról.
Mint beszámoltunk róla, Koós Gábor második félidei duplájára csak a hajrában tizenegyesből tudott válaszolni a Pápai Perutz FC, így az Érdi VSE 2-1-re nyert az NB III Nyugati csoportjának 28. fordulójában és visszajött a tabella 6. helyére. Tekintse meg videós összefoglalónkat!
Bár a szezonban mutatott játék alapján kicsi rá az esély, hogy búcsúzzon, de egy balatonboglári pontszerzéssel biztosan megőrzi élvonalbeli tagságát az ÉRD női kézilabda csapata, amely május 12-én, 16 órától az NB I 15. köréből pótolt mérkőzésen játszik a Boglári Akadémia-SZISE vendégeként.
Január hatodikán két és fél óra alatt mintegy harminc lakos szállította el az ÉTH Sas utcai telephelyéről az üveggyűjtő zöld kukát. Pató Simon cégvezetőt kérdeztük a szelektív üveggyűjtés részleteiről, a kukák kiosztásának menetéről.
Két héten belül elkészülnek a munkálatok abban az 5 utcában, melyeknek karbantartását tavaly kezdte meg az ÉKFI, de az időjárás miatt idénre halasztódtak. Somogyi Tamás, az ÉKFI vezetője az Érd Tv-nek a mögöttünk hagyott és a következő időszak munkálatairól is beszélt.
Hazai pályán szenvedett nagyarányú vereséget a VMG DSE férfi kosárlabda csapata, amely az NB II Közép A-csoportjának 12. fordulójában 112–56-ra kapott ki a százszázalékos listavezető Pénzügyőrtől.
Az elhurcoltak hozzátartozói tartottak megemlékezést vasárnap délelőtt az Ercsi út és a 7-es út találkozásánál állított kőkeresztnél. Nemcsak azt tartják fontosnak, hogy leróják kegyeletüket, hanem azt is, hogy a (déd)unokáknak is átadják, mi történt Érden 75 esztendeje.
Az 1945 januárjában málenkij robotra hurcolt érdi és környékbeli lakosokra emlékezett a város vasárnap. Csőzik Lászó polgármester azt hangsúlyozta: áldozatukból mi erőt meríthetünk; mindig nemet mondunk a zsarnokoknak, elűzzük a megszállókat, és új alapokra helyezzük közösségünk életét.