A magyar kultúra napját ünnepeltük Érden: átadták a Bella István-, valamint Csuka Zoltán-díjat, és kihirdették az Így írok én pályázat nyerteseit. Csőzik László polgármester azt hangsúlyozta, újítani kell, hogy az alkotókat jobban itt tartsuk, és a közönséget jobban ideszoktassuk.
Tartalom ikonok: Videó
Január 20-án tárgyal Csőzik László Gyopáros Alpárral, a Modern Városok Program kormánybiztosával. A találkozón Aradszki András is részt vesz, aki az érdi Fidesz pénteki sajtótájékoztatóján elmondta, támogatni fogja Érd továbbépülését, de ehhez az kell, hogy ne álljanak le a közbeszerzések.
Csatornába esett kismacskák mentéséhez kérték a fővárosi tűzoltók segítségét Budapest XXII. kerületében, az Ady Endre úton. A mentés után az állatokat a tűzoltók átadták az állatvédőknek.
Hazai pályán szenvedett nyolcpontos, 71–63-as vereséget a VMG DSE, amely a férfi kosárlabda NB II Közép A-csoportjának 14. fordulójában a Közgáz SC és DSK/B csapatától kapott ki.
Kombinált ellenőrzést tartott az Érdi Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti Osztálya a városban. Az általános közúti ellenőrzés mellett sebességet is mértek az egyenruhások, a szabályosan közlekedőknek pedig láthatósági mellényt és jégkaparót adtak ajándékba.
Húsvét előtt több kismama utasította el az oltást, mint támogatta, de ez az arány fordulni látszik és egyre többen kérnek vakcinát – tudta meg az Érd Tv Szakálné Dimov Marianntól, az Érdi Védőnői Szolgálat vezetőjétől, aki minden kismamát arra buzdít, oltassa be magát.
Ki ne emlékezne a 80-as évek legendás tévéműsorára, amelyikben nagy művészek legendás verseket szavaltak főműsoridőben? Az Érd FM 101.3 most minden szempontból felzárkózik a legnagyobbakhoz!
Bár az első félidőben könnyedén kerülhetett volna többgólos előnybe is az Érdi VSE, a másodikban egy harcos és koncentrált THSE-vel kellett felvenni a versenyt, amely remekül élt az előtte adódó lehetőségekkel és 3–1-re nyert idegenben az NB III Nyugati csoportjának 29. fordulójában.
Tartanak a tömegtől, illetve a tanya nem szabályos létrehozásától, működtetésétől a pusztazámori lakosok. A polgármester szerint nincs miért tiltakozni, meg kellene várni, mi történik
majd a tanyán, ami csak most épül.
Tavaly biztonságosabban fűtöttünk, mint 2018-ban: mind a kéménytüzek, mind a szénmonoxid-visszaáramlásos esetek száma csökkent (és egyik sem volt halálos) az Érdi Katasztrófavédelmi Kirendeltség adatai szerint. A szilárdégéstermék-elvezetőket évente, a gázkészülékekét kétévente ellenőriztessük!