A kommunizmus áldozataira emlékeztek kedden este Érden a Hármaskeresztnél. A rendezvényt az Összefogás Egyesület és a Fidesz-KDNP helyi szervezete rendezte. Beszédet mondott Aradszki András országgyűlési képviselő.
Tartalom ikonok: Videó
Ovisok lepték el a Batthyány iskola tornacsarnokát. A leendő elsősök az intézményben oktatott különféle sportágakkal ismerkedhettek meg, természetesen játékos formában.
A volt városvezetés beadott egy pályázatot bölcsődeépítésre a kampányhajrában - csak éppen a szükséges dokumentáció nélkül, és aminek a pótlására a kampány miatt később sem volt lehetőségük. Mint ahogy arra sem, hogy erről tájékoztassák az új vezetést.
Összesen 40-en adtak vért az Érdi Rendőrkapitányságon tartott véradáson - tudtuk meg Sebők Krisztinától, a véradást szervező Vöröskereszt területi munkatársától. Május 3-án 14 és 18 óra között a tárnoki Heinrich Antal Házban, május 4-én 13 és 18 óra között pedig az ÉRD Arénában is lehet vért adni.
Nagy lépést tett a címeres mez és a szkopjei junior Európa-bajnokságon való részvétel felé az Érdi Spartacus SC birkózója, Végh Richárd, aki megnyerte a szabadfogásúak 92 kilogrammos versenyét a somogyjádi válogatón.
Az enyhe telek miatt már nem beszélhetünk kifejezett kullancsszezonról: az állatok szinte egész évben veszélynek vannak kitéve. Az Érdi Televíziónak dr. Káplár Krisztina állatorvos beszélt a védekezés lehetőségeiről.
Már nem először hozták el Érdre a rendezvénysorozatot, amelynek célja, a fiatalok hadtörténelmi ismereteinek bővítése, a honvédelem iránti érdeklődés felkeltése, valamint a diákok jobb hazafiakká nevelése.
Még lehet jelentkezni a rendőrség pályázatára, amelyben a rendőrség arra kéri a diákokat: ajánljanak olyan tanárokat, akiket érdemes kiemelni és elismerni lelkes kollégáik közül, ezzel együtt pedig a győztes iskola egy izgalmas bűnmegelőzési bemutatót is tart.
A Pest megyei diákolimpiai döntő után Cegléden volt jelenése a 21 érdi tollaslabdázónak, itt rendezték ugyanis a területi megmérettetést, ahonnan a dobogósok indulási jogot szereznek a március végi, balatonboglári országos fináléra - huszan teljesítették is ezt.
Óriásit küzdve Farkas Bálint első félidő hajrájában szerzett góljával az Érdi VSE 1-0-ra győzött az éllovas III. kerületi TVE vendégeként az NB III Nyugati csoportjának 32. fordulójában!