A járványhelyzet miatt mégsem rendezik meg a Fundoklia térre elképzelt Érdnyugati adventet - jelentette be Gáspár Katalin szervező a szerdai Bundáskenyérben az Érd Fm 101.3-on.
Tartalom ikonok: Audió
Január 30-án lenne 93 éves Lukin László. A nevét viselő érdi zeneiskola a zenepedagógus és karnagy tiszteletére idén is Lukin-napokat szervez.
A magyar kultúra napja alkalmából Szabó Lona Valéria Bohém Pipi és a Tollasok című, a Czabai-kert ihletésére készült Érd Önkormányzatának támogatásával megjelent mesekönyvét mutatta be dr. Kubassek János múzeumigazgató kedden este a Magyar Földrajzi Múzeumban.
Új garázskapukat kap az Érdi Mentőállomás egy helyi összefogásnak köszönhetően.
Nagy vihart kavart nemrégiben, amikor kiderült, hogy 130 kecskét tartott rendkívül rossz körülmények között egy parkvárosi lakos. Megkerestünk egy állatmentő alapítványt, és beszélgettünk az állatmentésről, arról, hogy milyen munka vár a kimentés után a kimentett állatra és az állatmentőre is, és persze szót ejtettünk a felelős állattartásról.
Van egy iskola, ahol 5. osztálytól egészen az érettségiig lehet zenét, táncot, színművészetet vagy épp hangszerkészítést és javítást tanulni. Ahol a jazz tanszakon olyan tanárok adják át a zeneművészet csínját-bínját, mint Balázs Elemér vagy épp Szakcsi-Lakatos Béla. És mindezért még fizetni sem kell, sőt, a kollégium is ingyenes a vidéki tanulóknak. És a legjobban teljesítő diákok ösztöndíjat is kapnak.
-Nincs még egy ilyen város hazánkban, amely annyi természeti kincset őrizne, mint Érd - mondja Czabai Balázs, a Czabai-kert tulajdonosa. És ha már ilyen természeti kincsekkel rendelkezik a város, úgy illik, hogy azt a kultúra napja alkalmából (is) bemutassák az érdeklődőknek.
Az M0-ás autóút építése miatt ugyanis sok autós a szomszédos városon keresztül próbál menekülőutat találni, hogy lerövidítse a menetidőt.
Lázár Ervin mesedélutánt és beszélgetést tartanak csütörtökön délután és este Budapesten, a Bartók Béla út hét pontján színművészek, köztük az érdi Fejes Rita, közreműködésével.
Megmaradt az uzsonna vagy az ebéd? Több gyümölcsöt, zöldséget vagy pékárut vettünk a kelletnél? Ne a kukába dobjuk, hanem tegyük az enni adok dobozba, hogy másnak segíthessünk vele.