A lányok ötöde, a nők közel harmada nem tudja megengedni magának a megfelelő intim higiénés termékek megvásárlását, amivel át tudják vészelni a menstruációt, ezért ők havonta néhány napra kiesnek a mindennapi életből. De mit lehet tenni a menstruációs szegénység ellen?
Tartalom ikonok: Audió
Hétfőtől búcsút vehetünk a későn kelős hétköznapoktól, a kicsit felborult napirendtől, az agyzsibbasztó semmittevéstől, az össze-vissza nasizástól. Hogyan készítsük fel a gyereket és magunkat is a tanévkezdésre, hogy minél kevesebb nyűggel járjon? Petrus Márta ad ehhez pár tanácsot.
Március 20-ára tervezték a Pest Megye Szépe verseny gáláját - ekkor kerül a győztes fejére a korona –, ám a vírushelyzet miatt csúszik ez az időpont. Több új dátum is szóba került (május, június, illetve szeptember), de egy biztos: lesz királynőválasztás. A döntős lányok egyelőre pihennek.
Ismét megrendezik az Állatkertek Éjszakáját, a programon idén nyolcadik alkalommal vesz részt a Budakeszi Vadaspark is. A programra várják a családokat pénteken, este 7 órától egészen éjfélig.
A gépjárműadóval kapcsolatos adóztatási feladatokat idén már a NAV látja el. Az adóhatóság megbízásából február közepén kezdte kézbesíteni a Magyar Posta az idei gépjárműadóról szóló határozatokat. Az adó első részletét április 15-éig, a második részletét szeptember 15-éig kell befizetni.
Március 1-től az üzletekben is ki kell helyezni a háztartási gépek új energiacímkéit, melyek visszatérnek az A-tól G-ig terjedő osztályokra. Ennek köszönhetően a vásárlók több információt kaphatnak a termékekről.
Bár az országos sajtóban megjelent, hogy március 16-tól több gyógyfürdő is részlegesen újranyithat, a Magyar Fürdőszövetség főtitkára szerint erről nincs szó. Ugyan a gyógyfürdőket novemberben bezárták, néhány gyógykezelést azóta is igénybe vehetnek a polgárok.
Ahogy arról korábban is hírt adtunk, beválogatta a szakmai zsűri Mészáros Istvánt az Apa Magazin Év Apája versenyének első öt jelöltje közé "Cool Apa" kategóriában. A „cool apukát” és családját érdi otthonukban látogattuk meg.
Egy nagy áruházlánc helyi versenyén ért el 2. helyezést az Érdi Környezetvédő Egyesület pályázata, amelyben ökoparkká fejlesztenék a parkvárosi területet.
Gyerekprogramokkal, színes műsorral várnak mindenkit szombaton az Alsó utcaiak bálján, amelyet immár városi rendezvényként szerveznek meg idén is. A nemzetiségek baráti találkozója is ez a program, ugyanis ezen a területen korábban rácok és horvátok is nagy számban éltek.