Minden kedves olvasónknak áldott, békés karácsonyi ünnepeket és meghitt pillanatokat kíván az Érd Médiacentrum csapata.
Tartalom flag-ek: Top
Tavaly rendezték meg először a hanuka ünnepséget a Parkvárosi Közösségi Házban, idén pedig immár második alkalommal folytatódott a zsidóság hagyományőrző estéje. Ezúttal Csőzik László polgármester gyújtotta meg a hanukia első gyertyáját.
Az ÉrdFm 101.3 Bundáskenyér című műsorában kollégáink Horváth Norbert coach-csal beszélgettek az érzelmi evésről, annak kialakulásáról és lelki hátteréről. Ezen kívül pedig egy igen izgalmasnak ígérkező, online esemény is szóba kerül.
A bukovinai székelyek hazatérésének 75. évfordulójáról emlékeztek meg szombaton a tusculanumi római katolikus templomban, a Magyar Földrajzi Múzeum kertjében és a Szepes Gyula Művelődési Központban.
Az Érd és Környéke Horgászegyesület idén is megvendégelte a rászorulókat a Szepes Gyula Művelődési Központ előtt. Az önkormányzat támogatásával 300 adag halászlé készült, amiből jutott bőven minden meleg ételre vágyónak.
Hogyan állnak most a Modern Városok Program érdi projektjei? Csőzik László polgármestert kérdeztük, aki hangsúlyozta: a Modern Városok Program pillanatnyilag Érd legfontosabb projekthalmaza, végrehajtása prioritást élvez, és ezek lesznek a jövő év fő fejlesztései.
Nem kell építményadót fizetniük 2020. január elsejétől azoknak a 65 év feletti érdi lakosoknak, akiknek a havi nettó jövedelme nem haladja meg a meg a 142500 forintot, és csak egy ingatlanban tulajdonosok, illetve haszonélvezők – így döntött idei utolsó ülésén Érd közgyűlése.
Több mint 300 csomag gyűlt össze a Városunk Érdekében Dolgozunk Egyesület cipősdobozgyűjtő akcióján az érdi családoktól és iskolásoktól. A Baptista Szeretetszolgálat munkatársai ma el is szállították a gyerekeknek szánt csomagokat, amiket a Borsod-Abaúj-Zemplén megyében élő családok kapnak meg.
Mi fán terem a huszárvágás? Miért vált egyre szürkébbé az első világháborúban harcoló katonák egyenruhája? Mi az a nehézlovasság? Többek közt ezekre a kérdésekre kaphattak választ a Kós iskola végzős diákjai egy szerda délelőtti, interaktív rendezvényen.
Az áprilisi tél elpusztíthatja a gyümölcstermést: a sárgabarack 80, de akár 100 százalékos fagykárt szenvedett el Érden, az őszi talán még megússza 50 százalékos kárral. Cseresznyéből sem várhatunk bőséges termést. Nem ez az első olyan esztendő, amikor a fagy elviszi a termést és a bevételt.