Minden kedves olvasónknak sikerekben, szeretetben és egészségben gazdag, boldog új évet kíván az Érd Médiacentrum csapata.
Tartalom flag-ek: Top
Ha a védőoltásokat sikerül megfelelő ütemben beadni, és az emberek minél nagyobb számban kérik is azt, akkor talán nyárra elérhető a tömeges immunitás - erről a Dél-pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője beszélt a közmédiának szombaton.
A tavalyinál is több, ötszázhuszonegy résztvevővel rendezte meg a 20-30 Egyesület december 31-én délelőtt a VII. Érdi Szilveszteri Futást, ahol ezúttal a Down Alapítvány Korai Fejlesztő Központját támogatták a nevezésekből összegyűlt, szintén rekordnak számító 740 ezer forinttal.
Az éles hangok, a szilveszteri tűzijáték riasztóak a háziállataink számára, a váratlan zajok megijesztik a kiskedvenceket. Ilyenkor az állatok fejvesztve menekülnének, de a gazdi felelőssége, hogy a kutyákat megvédjék ezeken az estéken.
Az idei utolsó melegétel-osztást ezúttal nem az egyházak, hanem az önkormányzat valósította meg a Szociális Gondozó Központ munkatársaival. Ismét két helyszínen, az Emma utcában és a régi Parkvárosi Közösségi Házban várták a rászorulókat a forró babgulyással.
Április 10-én immár 29. alkalommal tartják meg a Nemzeti Rákellenes Napot. A szervező Magyar Rákellenes Liga ismét emlékeztet arra, hogy a daganatos betegségek megelőzése jórészt a saját kezünkben van, és számos programot is kínál ehhez.
Petárdastopot kérnek szilveszterre az állatvédők a pirotechnikai eszközök erős hang- és fényhatásai miatt, az LMP pedig törvénymódosító javaslatot nyújt be a petárdázás és a pirotechnikai eszközök betiltásáért. Ezek nem csak az állatokra veszélyesek: súlyos, akár halálos sérülést is okozhatnak.
A legnagyobb gondossággal, odafigyeléssel kiválasztott ajándéknál is előfordulhat, hogy inkább visszavinnénk a kereskedőhöz. Fontos, hogy tisztában legyünk lehetőségeinkkel, illetve a fogyasztóvédelmi előírásokkal, amelyeket az Innovációs és Technológiai Minisztérium gyűjtött össze az olvasóknak.
Egy építési vállalkozó csapatával újjáépíti a négygyermekes család leégett házát – számolt be közösségi oldalán Csőzik László polgármester, aki elmondta azt is: rengeteg ember mozdult meg és segített adománnyal a katasztrófa sújtotta családon. A támogatást továbbra is köszönettel fogadják.
Több mint tíz éve, hogy december 25-én ételt osztanak a Kálvin téri református templom kertjében. A kezdeményezés, azaz az üst mögött jó ideje egyetlen család áll, a Fülöp família, de kenyérrel, gyümölccsel még sokan mások is hozzátesznek ahhoz, hogy megszépítsék az ünnepeket a rászorulók részére.