Kombinált ellenőrzést tartott az Érdi Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti Osztálya a városban. Az általános közúti ellenőrzés mellett sebességet is mértek az egyenruhások, a szabályosan közlekedőknek pedig láthatósági mellényt és jégkaparót adtak ajándékba.
Tartalom flag-ek: Top
Lapunk korábbi számaiban körbejártuk az örökbefogadási törvény módosításának hatásait, foglalkoztunk a nevelőszülői hálózatokkal. Most annak jártunk utána, mi a helyzet a gyermekvédelmi rendszerrel, és mi történik az állami gyerekgondozásban.
Együttgondolkodásra hívja az érdieket a zajszennyezés ellen Érd polgármestere. Csőzik László a közösségi oldalán kérte az itt élők segítségét abban, hogy az M7-es autópálya körüli területeket érintő problémára közösen találják meg a lehető legjobb és hosszútávra szóló megoldást.
Tartanak a tömegtől, illetve a tanya nem szabályos létrehozásától, működtetésétől a pusztazámori lakosok. A polgármester szerint nincs miért tiltakozni, meg kellene várni, mi történik
majd a tanyán, ami csak most épül.
A téli hideg megterheli a kint tartott állatok szervezetét, ezért az érdi Sirius menyhely takarókat, pokrócokat gyűjt, amellyel kibélelik védenceink kosarait és fekhelyeit. Azonban azt kérik, hogy használhatatlan rongyokat ne vigyen senki, illetve olyan anyagokat se, amelyeket széttépnek a kutyák.
Mi motiválhatta a kormányt, hogy a jelenlegi súlyos Covid-helyzet ellenére kinyitja az iskolákat? Erről kérdeztük Falus Ferenc korábbi országos tiszti főorvost, Szilasné Mészáros Juditot, a VMG igazgatóját, egy diákot, egy középiskolai magyartanárt és Wolf Katalint, a művelődési központ igazgatóját.
A 22 éves szigethalmi Csanálosi-Siklós Vivien fejére került a korona a III. Pest Megye Szépe döntőjén szombat este. A korábban a TV2-nél, egy éve pedig a Hír TV-nél szerkesztőként dolgozó hölgy szépségkirálynőként a nők figyelmét szeretné felhívni a szűrővizsgálatok fontosságára.
Van az a bizonyos bűvös 100 nap, aminek elteltéig nem illik minősíteni egy megválasztott politikus, testület munkáját. Dr. Csőzik Lászlónak még majd’ harminc napja van e szimbolikus kegyelmi időszakból, de az évkezdet okán ezt nem kivárva készült vele interjú.
Április 14-én lesz egy éve, hogy elindult az Érd FM 101.3 élő reggeli műsora, a Bundáskenyér. A műsorvezetők: Ba-Nyilas Hajnalka és Urbán Szabolcs korábban nem vezettek együtt műsort, így mondhatni vakon vágtak bele a közös hajnalozásba. Szerdán visszafogott ünnepléssel köszöntik a hallgatókat.
A jövő tanévtől felmenő rendszerben jelentősen átalakul a szakképzés szerkezete. A Kós iskola még a régi OKJ szerinti, térítésmentes esti képzéseket indít februártól, érettségivel, illetve alapfokú végzettséggel rendelkezők részére. Ezekre január 24-éig lehet jelentkezni.