Nagyon jó minőségű mart aszfalttal újulhatnak meg a poros érdi utcák - mondta el az Érdi Televíziónak Csőzik László polgármester, akitől megtudhattuk azt is: több tízezer tonna mart aszfalt érkezhet Érdre, és akár ötven kilométer hosszúságban is terítik majd ezt a burkolóanyagot.
Tartalom flag-ek: Top
A Batthyány-tornacsarnok mellett ott áll üresen a birkózók új fellegvára, amit az iskolaépülettel egy időben húztak fel, de hónapok óta nem adtak át, ugyanis mostanáig nem dőlt el, ki üzemeltesse: a város, a tankerület vagy az Érdi Spartacus SC?
Az önkormányzatokat ért elvonásokról beszélt Csőzik László az ATV Start című műsorában. Érd polgármestere kitért rá, már most 81 millió forint gépjárműadót utalt a kormánynak, s a város jelentős bevételkieséssel számol.
Janzsó Mónika tíz éven át vezette a Vöröskereszt érdi szervezetét. Nemcsak véradást, elsősegélynyújtó tanfolyamokat, versenyeket, bemutatókat szervezett, hanem ruha-, játék- és ételosztást is. Most
az ő családja került nehéz helyzetbe. Édesapjánál március végén kimutatták a koronavírus-fertőzést.
Az Érdet eluraló közlekedési zaj évek óta cincálja az idegrendszerünket, a város egyes utcáin jóval a határértéken túli mértékben. 2015 óta stratégiai intézkedési terv is van a zajszennyezés mérséklésére, a probléma mégis süket fülekre talál, a jelek szerint akkor is, ha volnának apró megoldások..
Érden is elindulhat a távhőtermelői telephely korszerűsítése egy magasabb hatásfokon működő kazán beüzemelésével – közölte a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH), miután megadta erre az engedélyt az Érdhő Távhőtermelő és Szolgáltató Kft.-nek.
Érd elkészítette saját klímavédelmi stratégiáját, ami 2050-ig határozza meg a város feladatait. Az emberi egészség védelme, mint legfontosabb prioritás mellett több célkitűzést is tartalmaz a dokumentum. Az érdiek szerint egyébként a viharkárok és a levegő minősége jelenti a legnagyobb problémát.
Rekord mennyiségű, 159 tonna zöld hulladékot gyűjtöttek össze a hétvégén az ÉTH munkatársai. Ez volt a zöldjárat harmadik hétvégéje. Mivel mindenhonnan, mindent megpróbáltak elvinni, nem jutottak el az összes utcába, ezért jövő héten folytatják a gyűjtést.
Egy bent lakó rokona fordult a sajtóhoz, mert úgy hallotta, koronavírus fertőzés történt az otthonban, mégsem végeznek teszteket. Ezután derült ki, hogy két intézményről van szó, de valószínűleg egyiknek sincs engedélye. Az otthon vezetője szerint minden a legnagyobb rendben van.
Május 4-én kezdődnek meg az írásbeli érettségi vizsgák az érdi tankerület hat középiskolájának végzős tanulói számára. Sárközi Márta, a tankerület igazgatója az Érd FM 101.3-nak elmondta, már készítik a beosztást és értesítik a diákokat a vizsgákról.