A szóvivők nagy generációját bemutató könyvek főszereplői közül Sipos Jenő MLSZ szóvivő, Danks Emese, egykori kormányszóvivő, G.Németh György, a Westel, majd a T-Mobile szóvivője és más egykori ismert emberek találkoztak ma Érden Lajsz András romkocsmájában, hogy meséljenek hivatásukról.
Tartalom flag-ek: Top
Hamarosan lezárul a közbeszerzési eljárás, megújul a Törökbálinti út Szövő utcától Felsővölgyi utcáig tartó szakasza, melyet követ majd a többi, egészen a Bem térig - közölte Csőzik László polgármester hivatalos Facebook oldalán.
Huszonöt családot lepett meg élemiszerrel és tisztasági csomaggal szombaton a TündérPakk alapítvány. Egy-egy címre 20-25 ezer forint értékű csomagot szállítottak ki, többek közt érdi felajánlók jóvoltából. Az országos akció egyik állandó állomása Érd.
Tizenegy fát ültetett el szombaton Csőzik László polgármester és a Szövetség Érdért frakció képviselői az Erdőszéle óvoda udvarán. Három platán és nyolc hárs ad majd árnyékot a gyerekeknek. A Föld napi akcióra a saját pénzükből vásárolták a csemetéket, 143 ezer forint értékben.
A solidarity graffiti nevet viselő érdi kezdeményezés egyik alkotását árverésre bocsájtja az érdi önkormányzat. A licitből befolyó összeget pedig a Sárd utcai Mentőállomás további fejlesztésére fordítják.
Új szolgáltatás, Gyepvédelmi Tanácsadó Szolgált indult egy EU-s program keretében a gyepes élőhelyek védelmében. Érden is lenne tennivaló: az országos védettségű Kakukk-hegy nagyon cserjésedik, szükség volna élőhely-kezelésre. Csakhogy ez nem egyszerű feladat.
Az ófalusi gátat, a volt Termál Hotel parkolóját, a Molnár utca végén található Duna-parti és a Sánc-hegyi kirándulóhelyeket és crosspályát, valamint a régi érdligeti strand területén található parkot érintik a lezárások az április 25-26 -ai hétvégén, 9-18 óra között.
Jövő hét végétől megkezdődik a védekezés második szakasza, fokozatosan újraindulhat az élet. A vírus leginkább Budapesten és Pest megyében terjed, ezért a nagyvárosokban speciális szabályokat kell majd alkalmazni – mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth Rádióban.
Önök közül bizonyára sokan elhajtottak már a 7-es úton a Simonpuszta feliratú tábla mellett anélkül, hogy ingerenciát éreznének lekanyarodni és közelebbről megnézni, mit rejt ez a név.
Mit tehetünk, ha két oltás után sem alakul ki a védettségünk? Kaphatunk harmadikat? És milyet kérjünk? Létezik, hogy akkor sem leszünk védettek? Lesz-e negyedik hullám, és mit tehetünk ellene? Rusvai Miklóssal beszélgettek kollégáink a Bundáskenyérben.