Érd Megyei Jogú Város régóta támogatja az érdi újszülötteket és családjukat. Ehhez most külső segítséget is kaptak egy olyan cégtől, amely másfél éve ad át babamama csomagokat olyan édesanyáknak, akiket már várandósan magukra hagytak.
Tartalom flag-ek: Top
Fokozatosan, szigorú menetrend mellett, a koronavírus-fertőzés területi különbségeire tekintettel újraindítható az élet Magyarországon - közölte Gulyás Gergely csütörtöki online sajtótájékoztatóján. Vidéken lazítanak, a fővárosban és Pest megye egyes járásaiban fenntartják a szigorú intézkedéseket.
Csütörtökön tartanák a ballagásokat az érdi középiskolákban, de a vírusveszély miatt idén elmarad a búcsú minden intézményben - már ami a hagyományos ballagást illeti, virtuálisan ugyanis a VMG és a Gárdonyi iskola is köszönti végzőseit.
A Gárdonyiban hetvenöten, a Kósban nyolcvanhárman, a VMG-ben pedig háromszáztizennégyen érettségiznek az idén. Csak írásbeli vizsgák lesznek, de - a tavalyi évtől eltérően - egyes tárgyakból az alsóbb évesek is érettségizhetnek. A vizsgákat szigorú biztonsági intézkedések közepette tartják meg.
Végre eljutottunk arra a pontra, hogy szájmaszkkal tudunk szolgálni mindazoknak, akik igénylik!
Már elegendő készletünk van arra, hogy annak a polgártársunknak és családjuknak is adjunk, aki más módon nem tudja beszerezni - adta hírül közösségi oldalán Csőzik László polgármester.
Május utolsó vasárnapján, a Hősök Napján a magyar hazáért életüket áldozókra emlékezünk, mely alkalomból a város vezetése az ófalusi Hősök terén tartott ünnepi koszorúzást.
Néhány hétvége múlva elkészül az Érdet a parkvárosi levendulástól a Duna-parttal összekötő túraösvény, a LevenDuna útvonala, melynek jelzéseit május 29-én kezdték el felfesteni az Esztergályos utcától indulva. Érd első hivatalos túraösvénye nagyrészt zöldterületen szeli át a várost.
Az első bejelentés után két héttel jelent meg az átmeneti adózási könnyítésekről szóló jogszabály. Ebből végül kimaradt az ÁFA visszaigénylések felgyorsítása, de helyette került bele más, írta a Piac és Profit összefoglalójában.
Tavaly volt 25 éves a Poly-Art Alapítvány, de a jubileumi esemény a pandémia miatt elmaradt, és számos egyéb programot is le kellett mondani. Az elmúlt egy évről Somfai Istvánnal, a Poly-Art Alapítvány kuratóriumának elnökével beszélgettünk.
Háromszáz adag babgulyással, kenyérrel és zöldséggel lepték meg vasárnap a nehéz helyzetben élő érdi lakosokat. Az akció helyi vállalkozók, magánszemélyek és a Szövetség Érdért képviselőcsoport összefogásával valósult meg, a Szociális Gondozó Központ szakmai segítségével.