Az önkormányzatot ért elvonásokról, az Ercsi úti Sporttelep és a Modern Városok Program fejlesztéseiről, a város gazdálkodásáról, az országgyűlési képviselővel való kapcsolatáról és az ÉRD női kézilabda csapatának helyzetéről beszélt a Magyar Hangnak adott interjújában Csőzik László polgármester.
Tartalom flag-ek: Jobbfent
Június 20-án, vasárnap a Magyar Úszás Napja alkalmából kedvezményes, 850 Ft-os jegyárak mellett látogathatják az Érd Aréna uszodáját a lakosok. Előzetes regisztráció nem lesz, de a járványügyi intézkedéseket továbbra is be kell tartani. Maximum 3 órát tartózkodhatunk a létesítmény területén.
A kutyavári országzászlónál emlékezett a város a trianoni békediktátum 100 évvel ezelőtti aláírására. A megjelenteket Aradszki András és Csőzik László köszöntötte. A polgármester hangsúlyozta: az ünnepség vezéreszméje nem a pótolhatatlan veszteség, hanem az összetartozás, a nemzet részeinek egysége.
Kutyaugatás nem hallik az égig, tartja a mondás. Van, amikor mégis. Kérdés, mit lehet ilyenkor
csinálni.
A KTI Közlekedéstudományi Intézet Nonprofit Kft. az Innovációs és Technológiai Minisztérium megbízásából kutatást végez a „kerékpáros érintettségű balesetek átfogó elemzése címmel".
Újabb tíz magyar állampolgárnál azonosították a koronavírus-fertőzést, ezzel a járvány hazai érintettjeinek száma 3931-re nőtt, ám az aktív fertőzöttek száma 1207-re csökkent – közölte a koronavirus.gov.hu.
A Pesti Vigadó dísztermében vehette át a magyar kultúra legmagasabb könnyűzenei művészeti állami kitüntetését, a Máté Péter díjat prof. dr. Kásler Miklós emberi erőforrások miniszterétől és Fekete Péter államtitkártól a Karthago együttes.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint nyakunkon az idei első hőhullám. Az éjszakák még hűsítőek maradnak, de napközben fokozatosan 30 fok fölé emelkedik a levegő hőmérséklete, az UV-sugárzás pedig extrém erős lesz.
Míg márciusban az emberek 76 százaléka vette biztosra, hogy intenzív járvánnyal kell majd szembenéznie Magyarországnak, májusban már csak a negyedük gondolta ezt és a folyamatos szakértői figyelmeztetések ellenére az embereknek csak 58 százaléka tippeli azt, hogy jön a járvány második hulláma.
Fokozatosan melegszik az idő a héten, jön az idei első tartós hőhullám. A hét második felében helyenként már 35 Celsius-fok feletti csúcsértékeket is mérhetünk.