Egy fővel emelkedett a beazonosított fertőzöttek száma és egy idős beteg hunyt el.
.
Tartalom flag-ek: Jobbfent
2021. június 22-én 0 órától 24-én éjfélig szóló harmadfokú hőségriasztást adott ki az országos tisztifőorvos, a rendőrség pedig felhívja az autóval közlekedők figyelmét, hogy a hőség a közlekedésben is jelentős veszélyforrás lehet.
Egy újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 4077 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt két idős, krónikus beteg. Ezzel 565 főre emelkedett az elhunytak száma, 2516-en pedig már meggyógyultak.
Két A- és három B-döntővel és hat egyéni csúccsal zárták a négynapos Tüske uszodában rendezett Budapest Bajnokságot az Érdi Vízisport Kft. utánpótláskorú úszói.
2021. június 26-án Szentivánéji pikniket tartanak Érden, a Kastélydombon. A főzőverseny résztvevőit már 13 órára várják, a vendégeket pedig 15 órától, akik számos színes program közül válogathatnak.
Az Érd és Térsége Víziközmű Kft. tájékoztatja a felhasználókat, hogy 2021.06.24. (csütörtök) reggel 8 órától délután 16 óráig Érd településen ivóvízvezeték rekonstrukciós munkálatokat végeznek, emiatt az Érden a Duna utca teljes pályás útlezárásra kerül.
Hétfő reggel 8 órától országosan életbe lépett a vörös kód, mert az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése alapján a következő napokban a napi középhőmérséklet meghaladja a 27 Celsius-fokot. A riasztás az előrejelzések alapján csütörtök reggel 8 óráig lesz érvényben.
7 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 4076 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt egy 101 éves krónikus beteg. Ezzel 563 főre emelkedett az elhunytak száma, 2485-en pedig már meggyógyultak. Az aktív fertőzöttek száma 1028 fő.
Hónapokig adagolt altatókat és nyugtatókat az idős nőnek a gyanúsított azért, hogy az asszony érdi házát megszerezze. Majdnem elkövette a tökéletes bűncselekményt, azonban a Nemzeti Védelmi Szolgálat jelzése alapján az NNI nyomozóinak sikerült felderíteni a bűncselekményt.
Május végéig 12 500 köbméter szeméttől tisztították meg az erdőket. A Tisztítsuk meg az országot akció keretében, május végéig 12 500 köbméternyi hulladékot gyűjtöttek össze az erdőkben az erdőgazdaságok. Jellemzően lakossági, vegyes hulladékot találnak az erdőkben.