Mindössze négy újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 4127 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma.
Tartalom flag-ek: Jobbfent
Az önkormányzat június 16-ától augusztus 31-éig biztosítja munkanapokon a meleg ebédet a hátrányos helyzetű, illetve a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő, halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek részére, bölcsődéstől 18 éves korig. Az ebédet folyamatosan igényelhetik a szülők.
Hetvenhat településen száztizenkét templom, egyházi épület újulhat meg 1,476 milliárd forintból a templomfelújítási program keretében Pest megyében - közülük négy Érden.
Élcelődhetnénk azzal, hogy megint nem jutott fel egy nyolcezresre, hiszen a koronavírus-járvány miatt nem indulhatott el Suhajda Szilárddal a 8462 méter magas Makalura.
Június 30-án a Rovért Kft. földi kémiai szúnyoggyérítést végez Ófaluban, a Duna-parton, valamint az érdligeti záportározó környékén a Katasztrófavédelem országos programja keretében. A készítmény az érzékenyebb rovarokat elpusztítja, melegvérű állatokra, emberre nem veszélyes.
A mai napon az UV-sugárzás értéke az Országos Meteorológiai Szolgálat jelentése szerint a keleti és az északkeleti tájak kivételével sokfelé elérheti a 8-as, azaz az extrém sugárzási értéket is.
Extrém UV-B sugárzás várható országszerte, valamennyi régióban meghaladhatja a 8-as szintet, Észak-Magyarországon és a Dél-Dunántúlon akár a 8,5-öt is elérheti az UV-B sugárzás maximuma. A hőség miatt kilenc megyére harmadfokú figyelmeztetést adtak ki, Pest megyére is.
Életének 101. évében vasárnap este meghalt Bálint György, népszerű nevén Bálint gazda Prima Primissima-díjas kertészmérnök, újságíró, a mezőgazdasági tudományok kandidátusa, volt országgyűlési képviselő - közölték a médiakertész közösségi oldalon.
Az elmúlt években akadtak olyan érdi röplabdázók, akik nyáron is előszeretettel próbálták ki magukat homokon. Mostantól a Delta RSE Érdnél szervezett keretek között is lehet strandröplabdázni a Papi Földeken lévő pályákon.
Két újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 4081 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma.