Nem csupán egy kiváló szakembert, elsőrangú építészmérnököt veszítettünk el, de nagyszerű kollégát, aki kívül-belül ismerte Érdet, és mindent megtett, hogy meg is szerettesse másokkal - írja közösségi oldalán Csőzik László polgármester.
Tartalom flag-ek: Jobbfent
Az ÉKFI kedden zöldhulladékot szed, járdákat és utakat állít helyre.
Vezér Mihály, Százhalombatta polgármestere közösségi oldalán számol be arról, hogy átadta az Idősek Otthona lakóinak a karácsonyi csomagokat. Mint írja, sajnos idén sem tudta személyesen átadni jókívánságait, de reméli, hogy az ajándékkal sikerült egy kis örömöt csempészni a hétköznapokba.
December 6-án, Mikulás Napján, 17 órától Pom Pom: Gombóc Artúr a világ körül zenés meséjét tekinthetik meg egy ingyenes előadáson az érdiek a Szepes Gyula Művelődési Központban.
A város adventi koszorújának második gyertyáját Szűcs Gábor alpolgármester, Bántó Béla, a mentőállomás vezetője és Bárány Zsolt, a Dr. Romics László Egészségügyi Intézmény főigazgatója gyújtotta meg.
Érd is készülődik az ünnepre: öt fát díszítettek fel a városban az ÉKFI, a Művelődési Központ, valamint a Városfejlesztési Kft. munkatársai és az Érdnyugat Egyesület önkéntesei. Vasárnap meggyújtják a második gyertyát a város adventi koszorúján, és hamarosan nyit a jégpálya is.
Van, ahová már december 4-én megérkezik a Mikulás, de mindenhova ellátogat, ezért összeszedtük, hol lesznek Mikulás napi programok a térségben.
A Szikra Tehetséggondozó Egyesület idén először rendezi meg az autizmusbarát Mikulás-ünnepséget. Az esemény részleteiről Zádori Henriettát, az egyesület elnökét kérdeztük.
Az Érdi Vörösmarty Mihály Gimnázium tizennyolc egykori tanulójának alkotásaiból nyílt kiállítás az Érdi Galériában az intézmény fennállásának 60. évfordulóján. A kiállítás vasárnap és hétfő kivételével december 11-ig minden nap megtekinthető 10 és 18 óra között.
Az ünnep színei, pódiumest és kézműves foglalkozás is lesz decemberben a Csuka Zoltán Városi Könyvtárban, amelynek nyitva tartása is változik.