Összegyűjtöttük a következő egy hét érdi programjait.
Tartalom flag-ek: Jobbfent
Az érdi rendőrök egészség-, és környezettudatosak, ezért nem halogatták a rajtaütést, amikor egy illegális és káros kertészetről szereztek tudomást. Az 57 éves ültetvénytulajdonost őrizetbe vették, a bíróság letartóztatta.
November 10-én három Pfizer oltás után elkapta a koronavírust Gidófalvy Attila, a Karthago együttes billentyűse, az Érd FM 101.3 Rockbarlang című műsorának vezetője, aki november 24-én visszatér az éterbe!
Évente számtalan nő válik erőszak áldozatává, leggyakrabban a saját családján belül. A Szociális Gondozó Központ csütörtökön, a nők elleni erőszak megszüntetésének nemzetközi napján rájuk hívja fel a figyelmet egy rendhagyó utcai akcióval.
Lengyel Péter, a 3. számú választókerület képviselője számolt be arról, hogy a Vöcsök utca 700 méteres szakaszán készült el az új aszfalt. A munkálatok még zajlanak, jelenleg az útfelület és a behajtók egy szintbe hozatala zajlik. Jövőre a Kakukk és a Csóka utcák is új aszfaltot kapnak.
Szeptember óta járnak már a gyermekek az új tárnoki óvodába, de az udvart ez idáig nem használhatták. Hétfőn délelőtt azonban átadták a területet, és a kis óvódások örömmel vették birtokba a játszóteret.
November 22. és 28. közötti időszakra a kormány oltási akcióhetet hirdetett, ennek köszönhetően a kórházak megemelt oltási kapacitással és időpontfoglalás nélkül reggel 7-től este 7-ig várják az első, második vagy harmadik oltásra érkezőket.
December elején nyílik a főtéren a korcsolyapálya és adventi vásárral is készül az önkormányzat. A lakosok egy 260 négyzetméteres pályán róhatják majd a köröket, ha a járványügyi helyzet lehetővé teszi, akkor egészen január 30-ig.
Bárány Zsolt főigazgató a Dr. Romics László Egészségügyi Intézmény közösségi oldalán ír arról, hogy annak ellenére, hogy az oltási akcióhét előzetes regisztráció és időpont foglalás nélkül teszi lehetővé az állampolgárnak, hogy oltást vegyen fel, ott ahol akar, miért nem oltópont a Romics.
Szombattól ismét kötelezővé tette a kormány a zárt terekben a maszkhasználatot - jelentette be a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten a kormányinfón.