Idén immár negyedik alkalommal szervezte meg a város a Live Street Art nevű rendezvényt, ami az utcai képzőművészetbe, illetve az ehhez a szubkultúrához kapcsolódó egyéb műfajokba nyújtott bepillantást a érdi főtérre kilátogatóknak.
Tartalom flag-ek: Fontos
Szeptember 19-én, 10 órától ismét városkerülő kerékpáros túrát szervez az Érd Körbe Egyesület, amely megújította a jól ismert tekerés útvonalát és ezúttal már a Papi Földekről indul a tömeg.
Banki alkalmazottnak adják ki magukat csalók, hogy bankkártya-adatokat szerezzenek, a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KRNNI) nyomoz az ügyben.
Szeptemberben folytatódik a vízórák leolvasása. Az Érd és Térsége Víziközmű Kft. munkatársai előre elkészített ütemezés szerint járják végig az utcákat szeptember 6. és 20. között (az időpontoktól szélsőséges időjárás esetén eltérhetnek). Az ütemtervet mi is közzétesszük.
Három érdi gazdával beszélgettünk arról, mennyire éri meg gyümölcsöt termeszteni, miért szorul egyre inkább vissza a termőterület, és miért a legnagyobb gyönyörűség, amikor csenget a fán a barack, hogy szedj le!
Az első martonvásár Trilla Fesztivál szeptember 3-5. között változatos programokkal, kreatív foglalkozásokkal vár mindenkit, aki szereti a népdalokat, szeret táncolni, játszani, játszva tanulni, vagy idilli környezetben akarja hallgatni a magyar nép- és világzene friss tehetségeit és neves előadóit.
Szeptember 5-én öt ország résztvevőivel rendezi meg a felnőttek szumó világkupáját, az U12-es és U16-os korosztály országos bajnokságát, a többieknek pedig válogatóversenyt az Érdi Spartacus SC a Batthyány Sportiskolai Általános Iskolában.
Elfogadta a város kérelmét a megyei kormányhivatal, így legkorábban jövő februárban kell kifizetni a Műszer Automatika pénzét.
Gia Form-VMG DSE néven indul a férfi kosárlabda NB II 2021/22-es idényében az érdi kosárlabdacsapat, amelynek keretében jelentős változások voltak a nyár folyamán, hiszen négyen távoztak, de már ugyanennyien érkeztek is az egyesülethez.
Szombaton rendezik meg Érden a Live Street Art-ot, melynek során tíz grafitti művész készíti el alkotását, miközben színes programok zajlanak. Az Érd Fm 101.3 Bundáskenyér című műsorában Barakonyi-Tóth Viktóriával, a Szepes Gyula Művelődési Központ igazgatóhelyettesével beszélgettek munkatársaink.