Eltömődött a vízelvezető árok Kossuth Lajos – Csíz utcák kereszteződésében, a csapadékvíz kezdte elárasztani az utcát és a kerteket. Az ÉKFI munkatársai azonnal kiszálltak a helyszínre, és megszüntették a dugulást - számolt be közösségi oldalán Lengyel Péter frakcióvezető.
Tartalom flag-ek: Fontos
November 28-án megkezdődött az egyházak idei ételosztási akciója. Március végéig szinte minden vasárnap házhoz szállítanak 300-350 adag meleg ételt Érden Advent első vasárnapján az Érdi Adventista Gyülekezet főzött bolognai tésztát, amit süteményekkel, valamint szaloncukorral egészítettek ki.
Decemberben befejeződhet a Batthyány sportiskola gimnáziumi szárnyának építkezése. A középiskolai évfolyam majdani indításáról még folynak az egyeztetések.
Délután hatkor meggyújtják az első gyertyát a város adventi koszorúján. Az ünnepségen részt vesz Csőzik László polgármester Fórizs Gyula Zsolt baptista lelkész, Dani Gyöngyi paralimpikon és a női kézilabdacsapat néhány játékosa, majd Hesz Ádám gitárkísérettel elénekel egy karácsonyi dalt.
Karácsonyi díszbe öltözött az ófalusi kiskápolna. Gruber Erika 1988 óta minden egyes advent idején berendezi és kivilágítja a háromszáz esztendős kápolnát. emellett Forján Rozikával együtt gondozza a szemben álló keresztet és virágoskertjét - adta hírül Csőzik László polgármester.
Nincs annál szebb, mint amikor kigyúlnak a fények a karácsonyfán. És milyen jó nézni a karácsonyi díszkivilágítást a korán lehulló éjszakában! Egyre többen díszítjük fel otthonukat is fényfüzérekkel, de ha rosszul választunk, az sok bosszúság, sőt, baleset forrása is lehet.
A vírusveszély miatt kísérő műsor nélkül gyújtják meg az első gyertyát a város adventi koszorúján vasárnap délután. A köszöntőt Csőzik László polgármester mondja el, aki idén sem egyedül érkezik a főtérre: míg tavaly civil szervezetek segédkeztek a gyertyagyújtásban, idén ismert érdiek teszik.
Száz adag meleg ételt biztosított a nehéz anyagi, szociális helyzetben élő érdi lakosok számára a Budakörnyéki Zsidó Hitközség. Az előre dobozolt székelykáposztát és a fél-fél kiló szeletelt, csomagolt kenyeret a Szociális Gondozó Központ munkatársai szállították házhoz.
Egy év kihagyással ismét megrendezik a törökbálinti Kiskarácsonyt a Munkácsy Mihály Művelődési Házban december 11-én 15 és 19 óra között. Kézműves foglalkozások, Kolompos koncert, adventi játszóház és minivásár várja a családokat. A programok ingyenesek, a koncert regisztrációhoz kötött.
Százötvenadag melegételt főzött, mellé üditőt és gyümölcsöt csomagolt a Finta Rendezvényház péntek délelőtt. A Magyar Vöröskereszt Pest Megyei Szervezete segítségével jutatták el az adományt elősorban érdi hajléktalanokhoz és mélyszegénységben élő családokhoz.