Megkezdődött az aszfaltozás a Martinovics utcában – jelentette be Tetlák Örs alpolgármester, a terület képviselője a közösségi oldalán. Mint írja: régi adóssága ez a városnak, rengetegen kérték az utca és a környék lakói közül, és végre megtörténik.
Tartalom flag-ek: Fontos
Igazi Mikulás érkezik december 4-én, szombaton fél kettőkor a Fundoklia térre: lovashintóval jön, magával hozza a manóját, no meg a krampuszát, és számtalan programmal kedveskedik a kicsiknek, akik a szüleikkel együtt díszíthetik fel téren a közösségi karácsonyfát.
Bárány Zsolt, a Dr. Romics László Egészségügyi Intézmény főigazgatója az intézmény közösségi oldalán számol be arról, hogy decemberben három munkaszüneti napon két oltóhelyet nyitnak meg. Csak előzetesen regisztrált és időpont foglalással rendelkező lakosokat oltanak be.
A Tesco-Global Zrt. visszahívta és kivonta a forgalomból a “TS Darált dió 200g” megnevezésű terméket penészedés miatt – közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) kedden az MTI-vel.
Ófaluban indult az őszi várostakarító akció. Mint azt már megírtuk, 37 millió forintot fordíthat Érd a közterületek hulladékmentesítésére. December elsejéig nyolc helyszínről szállítják el a sittet, lomot az ÉKFI munkatársai, akik nehézgépek segítségével takarítják ki a szemetes területeket.
Betekintést nyertek a nyolcadik évfolyamba járó tanulók a Marianum Általános Iskola és Gimnázium mindennapjaiba, így a nem marianumos diákoknak is lehetőségük volt megnézni, hogyan zajlik a tanítás az intézményben.
A lakosság és a szakértők is véleményezték Érd klímavédelmi stratégiáját. A nemrég elkészült dokumentumot a visszajelzésekkel is kiegészítették, majd Érd MJV november 25-i közgyűlésén tárgyalnak róla. A véleményekről és a tervekről Dr. Palkó Zsolt zöld városfejlesztési biztost kérdeztük.
Tizenegy érdi utca burkolatát állítják helyre – van, ahol a korábbinál jóval magasabb műszaki tartalommal – uniós forrásból. A projekt a NIF vasútépítési projektjéhez kapcsolódik. A munka november 23-án kezdődött az Aba utcában, ami mostantól akadály nélkül köti össze a Balatoni és Diósdi utakat.
Tiszta vizet a poharainkba! címmel az egészséges ivóvíz érdekében „vízkoalíció” alakult, amelyben egymásra talált 10 civil szervezet és 5 vizes szakszervezet. Követeléseiket ijesztő adatokkal támasztják alá: Magyarországon néhány év alatt megduplázódott, ma már több tízezres a napi csőtörések száma.
November 23-án kedden állítják fel az ÉKFI munkatársai a Fundoklia téren a karácsonyfát. Emellett zöldhulladékot szednek a Városközpontban és a Bem téren, a Béke téren járdákat állítanak helyre, és utakat is javítanak majd.