Hamarosan hároméves lesz az Érd és Térsége Mentőszolgálatért Alapítvány, így már az adó egy százalékkal is segíthetjük őket. Érden kívül Tárnok, Pusztazámor, Sóskút, Törökbálint, Diósd, Százhalombatta területét látják el , de vonulnak Biatorbágyra, illetve Budapest XI. és XXII. kerületébe is.
Tartalom flag-ek: Fontos
Az idei évben csupán egyetlen munkanap-áthelyezés van, és ez éppen most következik. Ez azt jelenti, hogy kivételesen szombaton, december 11-én is dolgozni kell az általános munkarend szerint, cserébe azért, hogy december 24-én, pénteken pihenőnapunk lehessen, és tudjunk készülni a karácsonyra.
A Vasas SC ellen megszerezte idei második bajnoki győzelmét az ÉRD női kézilabdacsapata, amelynek a spanyolországi világbajnokság miatt egy héthetes szünet áll rendelkezésére, hogy felkészülten vágjon neki a bajnokság januári folytatásának.
Szentendrén tartotta decemberi ülését a Magyar Önkormányzatok Szövetsége, ahol Csőzik László, Érd polgármesterének beszámolója szerint az agglomerációs települések mostoha sorsa volt a fő téma, melynek egyik eleme a településeket összekötő kerékpáros úthálózat hiánya.
Történetünk főszereplője egy család, akik a megépített házukra fölvett hitel törlesztését Aszú utcai régi otthonuk bérbeadásából kívánták finanszírozni. Egy év után a bérleti viszony megromlott, felbontották, a bérlők azonban nem akarnak távozni, és a tulajdonosokat nem engedik be a saját házukba.
Elfogytak a december 12-i és 18-i oltási napok időpontjai az érdi Dr. Romics László Egészségügyi Intézményben, ahol a napokban a korábbi 240-240 időpont mellé mindkét napra további 120-120 helyre lehetett időpontot foglalni.
Mint beszámoltunk róla, december 8-án megnyitotta kapuit az ismert érdi művész, Eőry Emil saját galériája, mely hétfő kivételével telefonos bejelentkezés (telefonszámok: 0670/351-9279 és 0670/660-5826) után minden nap látogatható 15 és 19 óra között a Balatoni út 95. szám alatt.
Eőry Emil neve szorosan összefonódott az érdi kulturális élettel, számos alkotása található Érd közterületein is. December 8-án festményeiből és szobraiból – önerőből – saját galériát nyitott. A 82 éves művésszel beszélgettünk.
Négyen tették le állampolgársági esküjüket kedden a Polgárok Házában: mindannyian magyarok, Erdélyben, illetve a Felvidéken születtek. Egyikük, Kovács Magda, december 2-án töltötte be a 76. évét, Csittszentivánon él, de sok időt tölt a lányánál Érden, és szereti ezt a várost.
A mögöttünk hagyott hétvégén, Budapesten, a Szent István Bazilikánál az Együtt az Autistákért Alapítvány sztárok segítségével 1 396 400 forintot gyűjtött az adventi sütivásáron a Szikra Tehetséggondozó Egyesületnek.