Már a nyitásra megtelt az érdi főtéren a korcsolyapálya, amit az önkormányzat állított és ami január 30-ig várja a téli sport szerelmeseit. Pénteken az érdeklődők ingyen korizhattak, míg a jövőben 700 forintba kerül majd az érdieknek a jegy.
Tartalom flag-ek: Fontos
December 15-én folytatódik az Érdi Jazz Klub a Poirot Étteremben. A program ezúttal is ingyenes, fellép a Szalóky Balázs Trió. A szervezők ezúttal azt kérik, a résztvevők foglaljanak helyet, mert a hatályos jogszabályok szerint csak ülőhellyel rendelkezők hallgathatják a koncertet.
Péntek délután négy órakor megnyílik a jégpálya a főtéren. Saját korcsolyával ma díjmentesen korcsolyázhatunk, holnaptól pedig 700 forintba kerül majd az érdieknek a jegy. Minden hétköznap délelőtt az ovisoké és az iskolásoké lesz, ingyenesen.
Jövő pénteken nyílik a Poly-Art Alapítvány keretében működő Képzőművészek Érdi Közösségének hagyományos éves seregszemléje. A tárlaton a Poly-Art alapító tagjai is kiállítanak. A közönség számos érdi és környékbeli művész alkotásával találkozhat a Szepes Gyula Művelődési Központban.
December 12-én meggyújtják a harmadik gyertyát a város adventi koszorúján, a főtéren. Ez a gyertya a keresztény hagyomány szerint a Fiú eljövetele felett érzett örömöt szimbolizálja. Az ünnepségre mindenkit szeretettel várnak.
Kommunikációs kampányt indít az érdi önkormányzat annak érdekében, hogy visszaszoruljon városunkban a szemétégetés. Aki hulladékkal fűt, az nemcsak a saját egészségét, biztonságát veszélyezteti, hanem levegő minőségét és mások egészségét is.
A gyermekvédelmi népszavazás, valamint az érdi csomópontépítések volt a témája Aradszki András sajtótájékoztatójának. Rákérdeztünk: igaz-e Bősz Anett állítása, hogy a Fidesz-KDNP-s képviselő elintézte, hogy a lánya felügyelőbizottsági tag legyen a Nemzeti Vagyonkezelőnél.
Minden ember egyedi és különleges, és ezt jó megmutatni a világnak. Az érdi Habilitációs Központ közel negyven éve lát el és foglalkoztat sérült fiatalokat, akik olyan szép alkotásokat, díszeket készítenek, hogy több rangos vásárra is meghívták már őket.
Gyermekendokrinológiai rendelés indul 2022 januárjától a Dr. Romics László Egészségügyi Intézményben. Dr. Mohácsy Júlia első ízben január 7-én fogadja a betegeket. Minden pénteken 8 és 14 óra között várja a 18 év alattiakat. Beutaló, illetve időpontelőjegyzés szükséges.
Az Érd és Környéke Ipartestület az önkormányzattal közösen a helyi vállalkozások elismerésére hagyományteremtő jelleggel tavaly meghirdette az „Érd Város Legjei” címet, amelyet idén kibővítettek azzal, hogy szeretnék megtalálni az év legszebb lakóházait is. December 31-ig várják a jelentkezéseket.