Befejeződött az érdligeti református templom homlokzatának átalakítása. A munkálatok érintették a kerítést, a kaput, valamint a járdást is. Az esztétikai felújítás mellett a templom hívogató jellegét is megerősítették - a kapu például kitárt szárnyú angyalt formáz.
Tartalom flag-ek: Fontos
A Volán Nyugdíjasklub idősek mikuláscsomaggal lepték meg a Habilitációs Központ ellátottjait, illetve az egyik érdi anyaotthon lakóit. A nyugdíjasok több éve támogatják a sérült fiatalokat, most almát, csokoládét, üdítőt, szaloncukrot és egy egy-egy angyalkát hoztak a Hivatalnok utcai épületbe.
Véget ért a Roadpol Alcohol&Drugs akció, amelyben összesen 22 ezer járművet ellenőriztek a rendőrség munkatársai.
Az Érd Aréna december 24-én délig nyitva lesz, 25-én azonban bezár. Karácsony másnapján 8-21 óráig áll az úszók rendelkezésére az uszoda. Ezután 27-e és 30-a között 6-21 óráig lesz nyitva az Aréna, míg szilveszter napján csak délig látogatható a létesítmény, míg január 1-jén zárva tart.
Tizenkilencedik alkalommal rendezi meg halászlévendégségét a horgászegyesület: 18-án 11.30 és 13 óra között várják az érdeklődőket a Szepes Gyula Művelődési Központ előtt. Lesz bejgli is, no meg friss kenyér a halászléhez. Helyben fogyasztani nem lehet, a halászlét dobozolva adják át a horgászok.
A négy érdi középiskola eszközbeszerzéseit 250-250 ezer forinttal támogatja az IFÖ. A VMG-nek vásárolt kamerát, kábeleket és csatlakozókat kedden adták át az iskolában, és év végéig a további három középiskola is megkapja a megpályázott eszközöket.
Az új évben folytatódik a Covid elleni védőoltások beadása a Dr. Romics László Egészségügyi Intézményben. Az első oltási nap január 5-e lesz, időpontot első ízben december 15-én, azaz holnap tudnak foglalni azok, akik a harmadik oltást szeretnék beadatni. A szakrendelőben csak Pfizerrel oltanak.
Karácsony közeledtével egyre nagyobb nyomás nehezedik ránk. Ajándékvásárlás, karácsonyfa- és díszbeszerzés, „kinek nem vettem még ajándékot” érzés, és még sorolhatnánk. A béke és a szeretet ünnepe mára hektikus, csillogó-villogó, idegpróbáló stresszforrássá változott, de nem érdemes stresszelni.
A civil licit decemberi kedvezményezettje a Szikra Tehetséggondozó Egyesület, ezúttal egy autizmussal élő leukémiás kisfiú gyógyulására ajánlják fel a befolyt összeget. Zsombi augusztus óta kórházban van az anyukájával, az év elején szeretnének hazajönni a kész steril szobába.
Manapság már egyre többen vásárolnak földlabdás fenyőfát karácsonyra, ezzel óvják meg a fákat, mivel az ünnepek után sem kell kidobni a növényt, hanem kiültethetjük a kertbe. Bálint Károly kertépítő mérnökkel beszélgettünk az ÉRD FM 101.3 reggeli műsorában arról, hogy mentsük meg a fát ünnepek után.