A korábbi évek gyakorlatának megfelelően az ÉTH Nonprofit Kft. elszállítja az ingatlanok elé kitett fenyőfákat. A begyűjtést január 9-én egyszerre végzi a szolgáltató Érden, Diósdon, Tárnokon és Sóskúton.
Tartalom flag-ek: Fontos
Pázmány Juditot textilművészként jegyzik – első pillantásra az Érdi Galériában megnyílt tárlata is megerősít minket ebben, a terembe lépve ugyanis nyomban a bejárat mellett klasszikus kárpitművészeti munkákkal találjuk magunkat szemben, mintegy igazolásként, hogy igen, nem tévedés, az vagyok, aminek mondom magam. De csak néhány lépés és pillantás szükséges ahhoz, hogy felmérjük, hogy itt egészen másról (is) van szó.
Krisztián Marcell január 2-án hajnali 5 órakor látta meg a napvilágot 3450 grammal és 53 centiméterrel a Szent Imre Kórházban. Édesanyja, Csilla és ő is jól van, így hétfőn már haza is engedték őket a kórházból. Otthon két nővére nagy kíváncsisággal és szeretettel várta.
A Kötelék - Érd térségi közösség a családokért ingyenes, online szülésfelkészítő tanfolyamán minden kérdésre választ kaphatnak a kismamák, apák, nagymamák az anyatejes táplálással kapcsolatban Juhászné dr. Kun Judit, orvos, IBCLC laktációs szaktanácsadótól kedden 17 órától a virtuális térben.
Másfélmillió forint folyt be a Civil Liciten az Életfa Csoport Egyesület javára. Ez az összeg kiemelkedően magas, de minden fillérnek lesz helye: ha vége a járványnak, ennek az összegnek a segítségével újraindulhatnak a fejlesztő és szabadidős foglalkozások.
Az érdi pedagógusok mintegy harmada-negyede vett részt a hétvégén az ingyenes és önkéntes covid-tesztelésen. Kollégánk négy iskolát hívott fel, és mint megtudta, csak egy helyen találtak pozitív esetet. Arra is rákérdezett, hogy a diákoknál tudnak-e koronavírusos megbetegedésről.
Aki elment, az elment, de aki egyszer nálunk volt, az többé sohasem mehet el tőlünk egészen – Kassák Lajos eme szavaival búcsúzott Pintérné Bernyó Piroska igazgató a két végzős osztálytól a Gárdonyi gimnázium ballagási ünnepségén. Ötvenöt diák ballagott el pénteken, és kezdi meg az érettségi vizsgáját hétfőn.
Három szakgimnáziumi és öt szakközépiskolai osztály tanulói, így összesen 150-en ballagtak pénteken a Kós Károly Szakgimnázium és Szakközépiskolából. A tanulók most még a búcsú pillanatait élik, de hétfőn már az érettségi és a komplex szakmai vizsga megmérettetése előtt állnak majd.
Az Érdi Vörösmarty Mihály Gimnázium öt végzős osztályának 159 diákja ballagott el pénteken, akikre nem csak a szülők, osztályfőnökök, a gimnázium intézményvezetője és a tantestület vagy épp alsóbb évfolyamos társaik lehetnek büszkék, hanem minden érdi.
Az érdi levendulásban nagyobb mennyiségű hulladékot helyezett el hétfőn a délelőtti órákban egy kis tehereautó sofőrje. A szemetelőt egy kutyasétáltató észrevette, aki fotókat és videót is készített a helyszínen. A Facebookon a lakosság segítségét kérik, hátha felismeri valaki az autót.