Nem temetni jöttünk, hanem Bíró András síremlékének felavatását ünnepelni – mondta Somfai István, a Poly–Art Alapítvány elnöke kedden az Ercsi úti temetőben. Bíró Andrást, a költőt, az írót, az újságírót, Érd város díszpolgárát T. Mészáros András polgármester méltatta.
Tartalom flag-ek: Fontos
Bogner Mária Margit huszonhét évet élt itt a Földön. A vizitációs nővér Érden hunyt el, halála évfordulóján minden esztendőben szentmise keretében emlékeznek meg róla. A Marianum iskola most színpadra állította az életéről szóló színdarabot, amit szombaton mutatnak be az intézmény tornatermében.
December első felében mindenkiben felmerült a kérdés: vajon végre lesz-e fehér karácsonyunk. Nem volt. Lakatos Mónika éghajlati szakértővel arról beszélgettünk, mire számíthatunk a tél elkövetkező időszakában, de szóba kerültek a jegesmedvék és a hazánkat érintő klímahatások is.
A Magyar Földrajzi Múzeum rovarszálló-építő versenyt hirdet 10-14 éves diákoknak, hogy felhívja a helyi és környékbeli gyerekek figyelmét a kertben lakó rovarok védelmére. A pályamunkákat május 16-áig várják, a versenyre egyénileg és csoportosan is lehet indulni.
Együttműködési szerződést kötött a külhoni magyar iskolaválasztás és a Kárpát-medencei középiskolai kapcsolatok erősítése érdekében a Megyei Jogú Városok Szövetsége és a Rákóczi Szövetség. A megállapodást Kövér László, az Országgyűlés elnökének köszöntőjét követően írták alá a felek a Parlament Vadásztermében.
Megkezdődött a Topoly utcai idősotthon lakóinak átköltöztetése a régi épület mellett felhúzott új szárnyba. XXI. századi körülmények, nagyobb kényelem várja az itt élőket, és - ami szintén nagyon fontos - bővül a férőhelyek száma is. A teljes, komplex intézmény átadása nyárra várható.
Január elsejétől az OTP lett az önkormányzat számlavezető pénzintézete. A helyi adókról szóló értesítőkben – amelyeket márciusban postáz majd az adócsoport – már az új bankszámlaszámokat tüntetik fel. Jó tudni, hogy a gépjárműadót 2021-ben már nem az önkormányzatnak kell megfizetnünk.
Online utcafórumot tart Andrasek Mónika képviselő a Kutyavári utca sebességkorlátozási lehetőségeivel kapcsolatban, miután többen megkeresték őt ebben az ügyben. Az internetes beszélgetésbe - amelynek elérhetőségét cikkünkben megtalálják olvasóink – Szűcs Gábor alpolgármester is bekapcsolódik majd.
Az ünnepi időszakban sok kéménytűz volt, de műszaki mentésben is részt vettek a tűzoltók. Csámpai Attila, a Pest Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője elmondta, nemcsak Érden, hanem a szomszédos településeken is beavatkoztak a tűzoltók.
Megkezdődtek az írásbeli érettségi vizsgák: ma magyar nyelvből és irodalomból adtak számot tudásukról a diákok, holnap a matematikával folytatódik a vizsga. A Gárdonyi, a Kós, illetve a Vörösmarty iskolákban 280 végzős diák kezdte meg a vizsgákat, de vannak, akik már leérettségiztek, de most egy-egy tárgyból javítani szeretnének, és sokan élnek az előrehozott vizsga lehetőségével is.