Kegyes volt az időjárás a gyerekhez a vakáció utolsó hetében. Nemcsak a verőfényes napsütésnek, no meg a strandolásnak örülhettek azok az érdi diákok, akik egy hetet tölthettek az Erzsébet-táborban, Zánkán, hanem a változatos programoknak is.
Tartalom flag-ek: Fontos
A télen elnyert Jószolgálat-díj mellé járó kétmillió forintot érdi átmeneti gyermekotthona felújítására fordította a Fészek Gyermekvédő Egyesület. A munkálatokban egy nevelőszülő, no meg az otthon munkatársai is segédkeztek. A Karolina utcai intézménybe pár nappal iskolakezdés előtt látogattunk el.
Legalább március 15-ig maradnak a korlátozások. Ez derült ki Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter és Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő sajtótájékoztatóján. A fertőzés ugyanis várhatóan fel fog gyorsulni, és a következő két hét kifejezetten nehéz lesz.
Szigorították Százhalombattán a maszkviselési szabályokat, miután romlott a járványügyi helyzet. Ezt a megbetegedések növekvő száma és a szennyvízben mért örökítőanyag mértéke indokolta. A település óvodája és az Arany János iskola ideiglenesen zárva tart.
A csalók kreativitása nem ismer határokat, telefonon is egyre többféle módszerrel élnek vissza pénzszerzés, illetve az állampolgárok személyes és bankkártya adatainak megszerzése és azok felhasználása érdekében. A Pest Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztályának tanácsai.
Érden elsőként T. Mészáros András és csapata vált hivatalos jelöltté, miután a jelenlegi városvezetőt a Helyi Választási Bizottság az októberi önkormányzati választásra nyilvántartásba vette, mint a Fidesz-KDNP-Összefogás közös jelöltjét. A támogató aláírások gyűjtését a továbbiakban is folytatják.
Szegeden ülésezett szerda délelőtt a Magyar Önkormányzatok Szövetsége. A találkozó egyik programpontja – amiben Érd is érintett volt –, hogy létrehozták a MÖSZ Megyei Jogú Város Tagozatát. A megbeszélésen online formában Csőzik László polgármester is részt vett.
Megkezdődött a Szapáry utca teljes körű felújítása: jelenleg a közműcserék, a vízvezetékek cseréje történik, majd a szegélyezést követően hamarosan aszfaltréteg kerülhet az utcára.
Nem jött össze az újabb bravúr az ÉRD női kézilabda csapatának, amely ugyan igyekezett megnehezíteni a harmadik helyen álló Siófok KC dolgát a női kézilabda NB I 14. fordulójában, de a Balaton-partiak magabiztos teljesítménnyel győztek 37–32-re.
A gépjárműadóval kapcsolatos adóztatási feladatokat idén már a NAV látja el. Az adóhatóság megbízásából február közepén kezdte kézbesíteni a Magyar Posta az idei gépjárműadóról szóló határozatokat. Az adó első részletét április 15-éig, a második részletét szeptember 15-éig kell befizetni.