Tartalom flag-ek: Fontos

Hosszú évtizedes várakozás után végre megépült a város északi és déli részét összekötő híd, mégsem maradéktalan az örömünk. Bár a tervek szerint a hídra felvezető csomópontoknak is el kellett volna készülniük a 2018-as átadásra, a közlekedési helyzet máig kaotikus a Szent István híd végpontjain.
Most nem gyümölcs-, hanem hulladékszedésre invitálnak érdi önkéntesek: az Érd és Sóskút közötti úgynevezett Fehér út melletti tölgyes, bokros, levendulás, mezős területen szerveznek közösségi szemétszedést június 26-án, reggel 8.30 és 11 óra között. Aki máskor segítene, arra is van lehetőség.
„A hosszú idő, amíg a hulladékudvar zárva volt, az megjelent az első nap forgalmában. Aki ismeri a helyszínt, az tudja, hol van a Szajkó utca közepén a benzinkút. A sor ott áll” – mondta a hulladékudvar újranyitását övező rohamról az Érd FM 101.3-nak Pató Simon, az ÉTH környezetvédelmi megbízottja.