Tájékoztató füzetet készített az Érdre költözőknek a 2030 Egyesület, melynek kiadványában az újonnan a városba költözők hasznos információkat kapnak a település mindennapjairól, szolgáltatásairól, nevezetességeiről.
Tartalom flag-ek: Fontos
Város az, ahol nappal többen vannak, mint éjszaka. Érd ebből a szempontból is inkább alvóváros. Varga Illés Levente építész szerint nem is lesz soha klasszikus értelemben vett város. Bár ezzel sokan vitatkoznának, fenntartja a véleményét, hogy Érdnek nem kell székhelyszerepre törnie.
Limonádé, fröccs, grillételek, süti és jó zene. Ezek kellenek egy jó kis lazulós hétvégéhez. Erre július 3-án, pénteken már lesz is lehetőség, a város főterén, a Jelen/lét nyitó eseményén. A programkínálat igen változatos lesz.
Szerdán délelőtt online zárták le azt a pályázatot, amelynek az Érdi Bolyai János Általános Iskola is részese volt, s amely során több mint száz millió forinttal támogatták az Érdi Tankerületi Központ négy intézményét. A projekt célja az volt, hogy elősegítse a digitális oktatás megvalósulását.
A koronavírus-helyzet miatt az idén sem a Summerfestre, sem a Battai Napok rendezvénysorozatára nem készülhetünk a megszokott módon, de mindkettő helyett lesz valami más.
Semmelweis-napon a legtöbb gyógyszertár zárva lesz, azonban a 0-24 órában nyitva lévő, az ünnepnapokon is üzemelő, valamint az ügyeletes vagy készenlétet tartó gyógyszertárak nyitva tartanak. Érden a Központi Gyógyszertár lesz nyitva 7 és 20 óra között.
Háromszázezer forint gyűlt össze az Érdi Civil Liciten június végéig a Sirius Állat- és Természetvédelmi Alapítvány javára, akik ebből idén is meghirdethetik az ivartalanítási programot, hogy kevesebb kóbor állat legyen Érden.
Több, mint 1000 méteren újult meg a járda a városközpont egyik legforgalmasabb részén.
Nem a kamerára, játékokra, applikációkra gondolunk. Hanem arra, hány csepp vér, verejték, könny van benne. Meg arra, hány köbméter üvegházgáz röppen majd az égbe, miután kidobta és újat vesz. Ha sosem gondolt még így a telefonjára, most bemutatjuk, pontosan mit is tart a kezében.
Van-e elegendő pénze a városnak? Többek közt erről vitatkoztak a közgyűlés keddi ülésén. A városvezetés szerint terhes örökséget vettek át elődeiktől, rosszul menedzselt projektekkel, a helyi ellenzék viszont úgy látja, hogy a jelenlegi vezetés nem csinál semmit, és ezzel hatalmas anyagi kárt okoz.