Az szja 1+1 százalékáról az idén is május 20-ig lehet rendelkezni. A rendelkezés legegyszerűbben ügyfélkapus hozzáféréssel a NAV webes kitöltőprogramjával teljesíthető.
Tartalom flag-ek: Érdekes
Melegszik az idő a hétvégén, vasárnap néhol csaknem 30 fokig emelkedik a hőmérséklet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből.
Péntektől a benzin ára 7 forinttal nő, a gázolajé pedig 4 forinttal emelkedik a kutakon. Szerdától szintén jelentősen emelkedtek az üzemanyagárak, a benzin bruttó kiskereskedelmi átlagára 16 forinttal, míg a gázolajé 10 forinttal.
10 tabletet, pénzadományt, szájmaszkokat, tisztítószereket, tartós élelmiszereket is kapott a Fészek Gyermekvédő Egyesület - tájékoztatott róla az egyesület titkára, Nyitrai-Hell Szilvia.
A Budaörsi Infó azt írja, amióta az állam kivette a város kezéből (BTG) a hulladékkezelési szolgáltatást egyre nagyobb és nagyobb a gond. Az elmúlt hetekben több utcában nem vitték el időben a szemetet vagy a zöldhulladékot. Az ügyben megkérdeztük az ÉTH ügyvezetőjét, Csókai Viktort.
Június 10-ig futhatunk a Fészek Egyesület javára. A jótékonysági futásból származó bevétel hatalmas segítség az átmeneti krízisotthonnak. A szervezők azt remélik, hogy az utolsó héten sikerül megmozgatni az érdeklődőket, mert eddig a rossz időjárási körülmények miatt kevesen vettek részt az akción.
A járványhelyzet miatt továbbra is zárva tartanak a Csuka Zoltán Városi Könyvtár telephelyei, azonban az intézmény vezetése igyekszik beszerezni az új könyveket. Arra kérik a lakosokat, írják meg, a veszélyhelyzet után milyen könyvet kölcsönöznének ki.
Mint beszámoltunk róla, több mint 220 ezer forintot gyűjtöttek össze az érdi Civil Licit jótékonysági árverésen májusban az Ága-Boga Nagycsaládosok Érdi Egyesületének, amely a befolyt összegből tagjainak szervez egy színes programot, emellett közösségi házán végez felújítási munkálatokat.
315 az új fertőzöttek száma, ezzel a koronavírus-járvány kezdete óta összesen 805 302 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. Meghalt 18 beteg, így az elhunytak száma 29 792 főre emelkedett – derül ki a kormányzati tájékoztató portál csütörtöki adataiból.
Az utóbbi hetek özönvízszerű esőzései után kénytelenek vagyunk elővenni örök-aktuális témánkat, a szúnyoggyérítést. A nagy zuhék után ugyanis jön a szúnyoginvázió.