Június 1-jétől lehet jelentkezni a III. Pest Megye Szépe versenyre a program hivatalos weboldalán a 18-26 év közötti Pest megyei és budapesti hölgyeknek. Aki pedig az előző, a II. Pest Megye Szépe döntőseivel találkozna, az megteheti ezt szombaton délután a Nyitnikéken.
Tartalom flag-ek: Érdekes
Folytatjuk cikksorozatunkat az otthon „nélkülözhetetlen”, könnyedén abszolválható társasjátékok szubjektív listájával. Ezúttal olyanokra fókuszálunk, melyekkel feldobhatjuk az előttünk álló szürke téli hétköznapokat. Ráadásul nagy társaság sem kell hozzájuk.
Nőgyógyász, onkológus, tucatnyi szakkönyv mellett szépirodalmi művek szerzője, aki szerint az orvoslásban a humán tényezőt ismét előtérbe kell állítani. Dr. Karácsony Istvánnal, az Érd Egészségügyéért Díj idei kitüntetettjével beszélgettünk.
A Magyar Vöröskereszt továbbra is várja az önkéntesek jelentkezését a diszpécserközpontokba és a mintavételezési pontokra. A jelentkezés feltétele a betöltött 18. életév.
Ötödik éve, hogy az ÉTH elsősorban a zöld hulladék csökkentése érdekében tyúkokat oszt szét azok között, akik vállalják, hogy legalább egy évig kapirgálósként nevelik a szárnyas jószágokat.
Erre és még sok más egyéb, valószínűleg minden gazdi számára ismerős kérdésre választ kaphat Geszti Karolinától, a Mancsvár Kutyasuli nevelési tanácsadójától és kiképzőjétől az, aki május 11-én, szombaton délelőtt ellátogat a Sirius Állat- és Természetvédelmi Alapítvány telephelyére.
December első felében mindenkiben felmerült a kérdés: vajon végre lesz-e fehér karácsonyunk. Nem volt. Lakatos Mónika éghajlati szakértővel arról beszélgettünk, mire számíthatunk a tél elkövetkező időszakában, de szóba kerültek a jegesmedvék és a hazánkat érintő klímahatások is.
Magyarországon 23.000 gyermek él a vér szerinti szülei nélkül, és további 140.000 veszélyeztetett gyermeket emelhetnek ki a családjukból többek közt bántalmazás, elhanyagolás és a szülők szenvedélybetegsége miatt. Ilyenkor segíthetnek a nevelőszülők, hogy a gyerek megtapasztalja, milyen egy egészségesen működő család, milyen a biztonság és a szeretet.
Vannak szülők, akik, ha adnak is szeretetet, az csak fáj. Mert bántanak. Vagy szóval vagy tettel. Egy statisztika szerint Magyarországon évente 20.000 gyermek él át valamilyen bántalmazást, de a számok magasabbak lehetnek, hiszen sok eset rejtett marad. Pedig az így kapott sebek a gyermeket élete végéig elkísérik. A mérgező szülőkről és a gyerekeikről beszélgettünk Mirk Zsófia pszichológus, coach, mediátorral az Érd FM 101.3 "Köztünk marad" című műsorában.
A Múzsák Társulat produkciójával köszöntötték a Topoly utcai idősotthon lakóit, de a közönség soraiban helyet foglaltak a férfiak is, akik szintén édesanyjukra emlékeztek, vegyes érzésekkel, könnyel áztatott mosollyal.