A tavalyinál is több, ötszázhuszonegy résztvevővel rendezte meg a 20-30 Egyesület december 31-én délelőtt a VII. Érdi Szilveszteri Futást, ahol ezúttal a Down Alapítvány Korai Fejlesztő Központját támogatták a nevezésekből összegyűlt, szintén rekordnak számító 740 ezer forinttal.
Tartalom flag-ek: Érdekes
Nem mindegy, mikor, mibe, milyen távolságra, és az sem, hogy hova. Ha megfogadjuk a szakember tanácsait, nyáron már a saját paradicsomunkból, friss bazsalikommal készíthetünk salátát.
Hamarosan - az előrejelzések szerint - valóban téliesre fordul az időjárás. Mivel etessük ilyenkor tollas barátainkat, és még mire kell odafigyelnünk annak érdekében, hogy megússzák élve a telet a kisebb testű madarak is? Ezekről beszélt az Érd FM 101.3-on Petró Krisztina.
Meglett a jutalma annak, hogy a Kós 12/1 és a 12/2 osztályainak tanulói szorgalmasan vettek részt a pályaorientációs rendezvények, a nyílt nap és műhelyek, valamint a szalagavató munkálataiban. Karácsonyi ajándékként a Rocky Monday Egyesület rendhagyó rocktörténelem-óráján vehettek részt.
Több mint tíz éve, hogy december 25-én ételt osztanak a Kálvin téri református templom kertjében. A kezdeményezés, azaz az üst mögött jó ideje egyetlen család áll, a Fülöp família, de kenyérrel, gyümölccsel még sokan mások is hozzátesznek ahhoz, hogy megszépítsék az ünnepeket a rászorulók részére.
Karácsony alkalmából az Érd FM 101.3 stúdiójának vendége volt dr. Csőzik László polgármester, akit a gyermekkori karácsonyokról, a bajai halászlé titkáról, illetve arról is kérdeztünk, mostanában hogyan tölti a karácsonyt. A polgármester az érdieknek is megfogalmazta ünnepi jókívánságait.
A rendőrök pár órán belül azonosították, és szabálysértési feljelentést tettek a helybéli férfivel szemben.
A kutya egy életre szól, nem csak karácsonyra. Ezzel a szlogennel már 35 éve próbálják az állatvédő szervezetek felhívni a figyelmet rá, hogy ne ajándékozzunk élő állatot karácsonyra. Mert sokan közülük az ünnepek után menhelyeken, rosszabb esetben pedig az út szélén kötnek ki.
Az angyalkáknak köszönhetően 125 érdi gyermek élhette át a karácsony csodáját a szenteste előtt pár nappal a Szepes Gyula Művelődési Központban, ahol minden kívánságuk valóra válhatott, legalábbis azok közül, amit egy listán a Szociális Gondozó Központon keresztül a Jézuskának küldtek el.
Az Ifjúsági Önkormányzat 100 ezer forintot fordított idén szaloncukor vásárlására, aminek nagy részét szétosztották a Mikulás segédei még december 7-én a főtéren. A 10 kg-nyi megmaradt édességet pedig felajánlották a Szociális Gondozó Központnak, hogy az ossza szét a rászorulók között.