Jogszabálysértő módon hozott döntéseket Csőzik László a veszélyhelyzet alatt - Simó Károly, az érdi Fidesz frakcióvezetője szerint, aki sajtótájékoztatóján reagált arra is, hogy 70 millió forint európai uniós támogatást vissza kell fizetnie Érdnek egy 2017-es közbeszerzési szabálytalanság miatt.
Beismerte T. Mészáros András, hogy mulasztás történt a Kincses Óvoda Fácán tagóvodája felújítására kiírt közbeszerzésnél. Emiatt kell most a városnak visszafizetnie 70 millió forintot. Az egykori polgármester azt állítja, hogy Csőzik Lászlónak nyolc hónapja lett volna javítani ezen a helyzeten.
Jövő vasárnaptól nem kell maszkot viselni a katolikus templomokban - közölte a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia. Nem lesznek kötelezőek továbbá a járvány miatti liturgikus korlátozások sem, de továbbra is ajánlják ű a kézfertőtlenítést áldoztatáskor.
Megtartotta szokásos pénteki sajtótájékoztatóját T. Mészáros András, az érdi Fidesz elnöke. VIDEÓ
Állománygyűlést tartott a városházán Érd Megyei Jogú Város Önkormányzata, melyen Csőzik László polgármester bejelentette, a hivatal munkatársai egységesen 200 ezer forint nettó összegű cafeteria juttatásban részesülnek.
Ugyan a nyári napforduló június 21-én volt, mégis Szent Iván éjjelét mindenhol ezen a hétvégén ünneplik meg. Érd is gazdag programokkal várja a családokat, lesz Múzeumok Éjszakája az érdi múzeumban, de piknik is az ófalusi kastélydombon. Ez utóbbi helyszínen délutántól várják az érdeklőket.
Már csak néhány tízezer embert kell beoltani Magyarországon ahhoz, hogy a kormány eltörölje a kötelező maszkviselést zárt térben. A koronavírus ellen beoltottak száma 5 454 866 fő, közülük 4 728 655 fő már a második oltását is megkapta.
A régi Parkvárosi Közösségi Házban jövő héttel két héten át tartanak Erzsébet tábort a Szociális Gondozó Központ munkatársai a rászoruló családok nagyobb és kisebb gyermekei számára. A tervezett programok között azonban nemcsak helyi foglalkozások, hanem túrák, kalandpark látogatások is szerepelnek.
A Merkantil Bank Liga NB II-ben szereplő FC Ajkánál folytatja pályafutását az Érdi VSE-ben nevelkedő Zsolnai Richárd, aki Diósgyőrből került egy évre kölcsönbe a Veszprém megyeiekhez.
Javaslatokat várnak az érdi képviselők, hogy az itt élők hová szeretnének gyalogátkelőhelyeket. A helyszíneket valamennyi képviselő továbbítja a Polgármesteri Hivatal szakirodájának, ahol megvizsgálják a lehetőséget, hogyan lehetne az adott területen zebrát kialakítani.