Vízilabda: dupla érdi győzelem

A Budapesti Honvéd SE érdi szakosztályának 2005-ös együttese kiütéses, a 2007-es korosztálya pedig szoros győzelmet aratott a rájátszás aktuális fordulójában.

A 2005-ösök a Margitszigeten a Komplex PSE ellen szálltak vízbe a rájátszás C-csoportjának negyedik fordulójában. Az érdiek remekül kezdtek, Bereczki Zsolt és Balla Zsombor két góljával néhány perc alatt elléptek, olyannyira, hogy már az első negyedben 10–0-ra vezettek, majd a szünet előtt a Komplex kétszer is eredményes volt, de ez nem veszélyeztette az érdiek sikerét.

A fordulás után sem álltak le Vargáné Gazdag Erika tanítványai, akik végül a kilenc gólt szerző Bereczki Zsolt és a nyolcgólos Balla Zsombor vezérletével 30–3-as győzelmet arattak. A BHSE-Érd ezzel három meccs után továbbra is százszázalékos mérleggel áll a rájátszás C-csoportjának második helyén.

A 2007-esek számára a rájátszás B-csoportjának küzdelmeit az ÉRD Arénában rendezték, ahol előbb a KSI SE II a HUVK SE-vel mérte össze tudását. A kiélezett meccsen a HUVK folyamatosan növelte előnyét, végül 9–4-re győzött.

Ezt követően az érdiek a KESI ellen szálltak vízbe. A meccs szoros csatát hozott, a találkozó elején Szakács Péter és Gáspár Bence duplája után ugyan egyenlítettek a kecskemétiek, de a folytatásban az említett két játékost nem tudták féken tartani, a BHSE-Érd pedig szoros küzdelemben győzött 9–7-re.

Rusorán Péter Gyermekbajnokság, 2005, rájátszás, C-csoport, 4. forduló, Hajós Alfréd uszoda, Margitsziget
BHSE-Érd–Komplex PSE 30–3 (10–0, 7–2, 5–0, 8–1)
A BHSE-Érd gólszerzői: Bereczki Zsolt 9, Balla Zsombor 8, Bánhidi Bíborka 4, Nagy Gréta Szabina 3, Demjén Dániel, Bödecs Gergely 2-2, Szabó Bálint, Egyed Márton 1-1

Kőnigh György Gyermekbajnokság, 2007, rájátszás, B-csoport, 4. forduló, ÉRD Aréna
KSI SE II–HUVK SE 4–9 (1–2, 1–4, 1–2, 1–1)
BHSE-Érd–KESI 9–7 (2–1, 2–3, 2–1, 3–2)
A BHSE-Érd gólszerzői: Gáspár Bence 6, Szakács Péter 3