Úszás: Ángyán ötször is a dobogón

Egyéniben egy arany- és egy ezüstérmet, a magyar válogatott váltó tagjaként pedig további három elsőséget jegyzett a dunaújvárosi Aranyüst Kupán az Érdi Vízisport Kft. 2005-ös tehetsége, Ángyán Máté.

Le- és felvezető versenyként is tekinthetett a dunaújváros Fabó Éva uszodában már 40. alkalommal megtartott Aranyüst Kupa nemzetközi korosztályos úszóversenyre az Érdi Vízisport Kft. úszója, Ángyán Máté.

A 2005-ös tehetség a felnőtt országos bajnokságon két B-döntőt is úszhatott, emellett egyéni csúcsokkal fejleszthette tudását. Nem sokat pihenhetett a Duna Arénában rendezett ob után, hiszen néhány nappal később már az Aranyüstön állhatott rajtkőre öt egyéni számban és a magyar válogatottal három váltó tagjaként is.

Ángyán a viadal elején még mintha a fordított lebonyolítású felnőtt ob-n lett volna, hiszen 200 gyorson és 200 vegyesen is délelőtt úszott jobb eredményt. Gyorson az előfutamban eddigi legjobbján 1,36 másodpercet javítva másodikként jutott döntőbe, itt viszont hatodikként végzett. Bár 200 vegyesen nem jött össze a hasonló bravúr, harmadik idővel döntőzhetett, végül éppen lemaradt az éremről és lett negyedik.

Aztán 100 háton már meglett az első érem, miután a fináléban 0:59,67 perces idővel másodikként érte a falat.

100 gyorson bár egyéni csúcsától nem volt távol, végül nyolcadik lett a döntőben, de ez betudható annak, hogy ezt megelőzően nem sokkal a 100 méter pillangó fináléjára koncentrált, melyet esélyeshez méltóan nyert meg 0:57,26-os idővel.

Ángyán emellett három számban is biztos tagja volt a magyar válogatott váltónak. Kvartettjével a 4×100-as gyors- és vegyesváltót, valamint a 4×200-as gyorsváltót is megnyerte, így összesen négy arany- és egy ezüstéremmel végzett Dunaújvárosban.

Eredmények, 40. Aranyüst Nemzetközi Korosztályos Úszóverseny, Dunaújváros, Fabó Éva Uszoda