A novemberi Közgyűlés napirendi pontjai előtt adta át az Érdi Építészeti Nívódíjat, valamint a Szociális Munkáért Díjat T. Mészáros András polgármester. A díjazottak az eseményen arról is beszéltek, hogy az elismerés miként befolyásolja további életüket, pályafutásukat.
Tartalom ikonok: Videó
"Európa léte a tét, de nem pusztán arról van szó, hogy az Európai Unió politikai szinten egyben tartható-e, vagy szétfeszítik belső ellentétei, hanem arról, hogy akarja-e Európa, hogy fennmaradjon az európai civilizáció, legalábbis az általunk ismert európai kultúra és civilizáció. Erre a jövőre esedékes európai parlamenti választáson kapunk majd választ," mondta el többek között Bayer Zsolt előadásán szerdán este a Parkvárosi Közösségi Házban.
Tárogatószó várta az érdeklődőket az ófalusi kastélydombon, nem messze a Szent Mihály arkangyal nevét viselő templomtól. Az eseményt éppen Szent Mihály Napja alkalmából szervezte meg Süle Zsolt.
Felkutatta Diósd múltját, neki köszönhető a helyi Német Nemzetiségi Önkormányzat megalakulása és a Diósdi Baráti Társaság létrejöttét is szorgalmazta – ő Natta Antal, aki a közösségért végzett önzetlen munkájáért a napokban átvehette a Diósd város díszpolgára kitüntető címet.
A tavalyi idényben a hatodik, ezúttal viszont a tizenegyedik fordulóig tartott az Érdi VSE veretlenségi sorozata, miután Limperger Zsolt együttese hazai pályán kapott ki 3–2-re a Lipót Pékség SE-tól az Ercsi úti Sporttelepen.
Múlt hét csütörtökön becsengettek az Érdligeti Általános Iskola Diósdi úti épületében, amiben még nem is lenne semmi különleges, ha ezúttal nem óvodásoknak szólt volna a csengő hangja. Merthogy most nekik szólt a csengő: az iskolakóstolgató kezdetét és végét jelezték az azon részt vevő hatvankilenc nagycsoportos óvodásnak.
A karantén miatt elmaradt városi rendezvények után a családok közösségi élményekre kiéhezve "rohamozhatták meg" a Magyar Földrajzi Múzeum szombati őszköszöntő programját. Három óra elteltével pedig kertjeik legújabb díszeivel: madárodúkkal, etetőkkel, virágokkal és cserjékkel térhettek haza.
Nagy György falikárpitjait 1996-ban láthattuk a művelődési központban az augusztus 20-ai ünnepi program részeként. Akkor persze még a gobelinek készítője is ott lehetett a megnyitón, a mostani tárlatnyitón már csak fia, Nagy Péter emlékezhetett meg róla, a műveket Csibi Krisztina, a Magyarság Háza igazgatója ajánlotta a közönség figyelmébe.
Egygólos előnyről várta a norvég Storhamar elleni EHF-Kupa visszavágót az ÉRD női kézilabda csapata, amely jól is kezdte a csoportkörbe jutásért rendezett második mérkőzést. Azonban a szünetre fordítottak a vendégek, majd a második játékrész elején hétgólos előnybe kerültek. A hajrában az ÉRD ugyan közelebb került, de az utolsó percekben eldöntötte a továbbjutást és 32-27-re nyert a norvég csapat.
A vírusveszélyes időszak rendkívüli ülései után szeptember 24-én először ült össze Érd képviselő-testülete. Az ülés hat órán keresztül tartott, szócsatákkal tarkítva. A városi cégek 2019. évi beszámolóit elfogadta testület, de az ÉTH-é körül vita alakult ki.