Tartalom ikonok: Videó

"Európa léte a tét, de nem pusztán arról van szó, hogy az Európai Unió politikai szinten egyben tartható-e, vagy szétfeszítik belső ellentétei, hanem arról, hogy akarja-e Európa, hogy fennmaradjon az európai civilizáció, legalábbis az általunk ismert európai kultúra és civilizáció. Erre a jövőre esedékes európai parlamenti választáson kapunk majd választ," mondta el többek között Bayer Zsolt előadásán szerdán este a Parkvárosi Közösségi Házban.
A karantén miatt elmaradt városi rendezvények után a családok közösségi élményekre kiéhezve "rohamozhatták meg" a Magyar Földrajzi Múzeum szombati őszköszöntő programját. Három óra elteltével pedig kertjeik legújabb díszeivel: madárodúkkal, etetőkkel, virágokkal és cserjékkel térhettek haza.
Nagy György falikárpitjait 1996-ban láthattuk a művelődési központban az augusztus 20-ai ünnepi program részeként. Akkor persze még a gobelinek készítője is ott lehetett a megnyitón, a mostani tárlatnyitón már csak fia, Nagy Péter emlékezhetett meg róla, a műveket Csibi Krisztina, a Magyarság Háza igazgatója ajánlotta a közönség figyelmébe.
Egygólos előnyről várta a norvég Storhamar elleni EHF-Kupa visszavágót az ÉRD női kézilabda csapata, amely jól is kezdte a csoportkörbe jutásért rendezett második mérkőzést. Azonban a szünetre fordítottak a vendégek, majd a második játékrész elején hétgólos előnybe kerültek. A hajrában az ÉRD ugyan közelebb került, de az utolsó percekben eldöntötte a továbbjutást és 32-27-re nyert a norvég csapat.