Textilvarázs – a szóösszetételből a varázslattal azon nyomban szembesülünk, ahogy Rudolf Piroska kiállítását megnézzük a Parkvárosi Közösségi Házban, a textil felfedezéséhez már kell egy kis képzelőerő, de inkább némi segítség.
Tartalom ikonok: Videó
Pénteken folytatódott a közösségi faültetés a Papi földeken, a záportározó környékén. Számos civil szervezet, intézmény, no meg helyi lakos jelentkezett, hogy a megjelölt időpontokban csemetéket ültessenek. Ezeket - a szükséges eszközökkel együtt – a szervezők biztosították. És hogy miért is jó részt venni egy ilyen akcióban, arról nézzék, illetve hallgassák meg a résztvevők véleményét.
Százezer forint értékben vásárolt és adományozott szaloncukrot az Érdi Ifjúsági Önkormányzat. Más években osztogatni szokták a finomságot, idén erre a járványveszély miatt nem kerülhetett sor: a 84 kilónyi finomságot a Szociális Gondozó Központon keresztül a rászorulók kapják.
"A víz az otthonom – Vigyázz rá!" címmel hirdetett rajzpályázatot idén kora tavasszal az Érd és Környéke Horgászegyesület. Felhívásukra ötvenhét pályamunka érkezett a három (7 év alatti, 7-11 éves, 11-15 éves) korcsoportban.
A Batthyány iskola újjáépítése, a Zámori - Vadlúd csomópont átalakítása, a nagyállomáson zajló építkezés, a Fehérvári úti egészségház, és egy újonnan létesítendő játszótér is szerepelt az Újtelep - Sasváros Településrészi Önkormányzat április 3-ai ülésének témái közt.
A járványhelyzet miatt többször elhalasztották, de most három napon keresztül folyamatosan adja át a városi elismeréseket az önkormányzat.
Az Érd TV Okospercek című műsorának legutóbbi adásában a karácsonyi készülődésben nyújtunk segítséget. Rengeteg féle szaloncukorot árulnak a boltokban, de a vásárlás helyett mi magunk is elkészíthetjük a karácsony egyik legjellegzetesebb édességét.
Online lakossági fórumot tart a városvezetés a lakosság bevonásával a Fundoklia tér fejlesztésével kapcsolatban. Az alábbi linken követheti élőben és szólhat hozzá észrevételeivel a fórumhoz.
Már másfél hónappal a beköltözés eredeti időpontja előtt birtokba vehették új létesítményüket az érdi védőnők a Diósdi út 14/a alatt, a két vasút között.
Hazai pályán 6–4-es vereséget szenvedett a REAC-SISE együttesétől a 5 Stars Érdi VSE NB II-es futsalcsapata a Nyugati csoport 13. fordulójában.