Kovács Benedek révén egy ezüstérmet szereztek az érdi úszók a debreceni felnőtt országos bajnokságon. A négynapos eseményen emellett számos A- és B-döntőt, illetve több egyéni csúcsot úsztak az Érdi Úszó Sport Kft. tanítványai.
Tartalom ikonok: Videó
Önkormányzati forrásból, képviselői keretből leaszfaltozták az Ürmös és a Bajcsy-Zsilinszky utat összekötő Kadarka, illetve Leányka utcákat. Ezek egy-egy szakaszát több mint tíz éve már leaszfaltozták, most a burkolatlan részeken dolgoztak, a Burgundi és az Ürmös utca között. Így most már négy aszfaltos átkötőút szolgálja a környéken lakókat.
A Pumukli és a Meseház óvoda is csatlakozott a nemzetközi Let’s Clean Up Europe (Tisztítsuk meg Európát) akcióhoz: az apróságok, a szülők és az óvodapedagógusok a Bara-árkot takarították ki múlt csütörtökön:
kicsik és nagyok lombseprűkkel halászták ki a vízbe dobált sörös dobozokat, nejlonzacskókat, egyéb hulladékot, és természetesen a partról is felszedték az elhajigált szemetet.
Mert tartozunk mi erősek, hogy az erőtlenek gyengeségeit hordozzuk, és ne magunknak kedveskedjünk, ahogy Krisztus sem magát szerette, hanem az életét adta értünk, mindnyájunkért – így fogalmazott dr. Vassné Baki Ilona lelkész március 31-én, a Szociális Gondozó Központ és az egyházak által szervezett téli ételosztás utolsó alkalmán, amin nemcsak az érdi egyházak, gyülekezetek képviselői vettek részt, hanem dr. Aradszki András országgyűlési képviselő is.
Hazai pályán továbbra is őrzi veretlenségét az ÉRD női kézilabda csapata, amely a K&H liga 19. fordulójában az ÉRD Arénában ütötte ki 45–30-ra a Békéscsabát.
A Parkvárosi Köznevelési Centrum kivitelezéséhez köthetően illegálisan épült egy út, amely Natura 2000-es besorolású természetvédelmi területen található, több magántulajdont is érint. Érd alpolgármestere feljelentést tett az ügyben.
Három szettben maradt alul a Delta RSE Érd a Tatabányai RSE ellen hazai környezetben, a női röplabda NB II-ben. A Közép csoport rájátszásában csak szoros szettre futotta Tombor Szonjáéktól.
Különleges év végéhez közeledünk. Az új év első napján viszont mindig újabb terveket, célokat tűzünk ki magunk elé. Az Érd Tv arról kérdezte az érdieket, ki mennyit tudott megvalósítani az előzetes célokból.
Hazai pályán szenvedett nagyarányú vereséget az Érdi VSE, amely az NB III Nyugati csoportjának 17. fordulójából pótolt mérkőzésen 5–0-ra kapott ki a Puskás Akadémia FC II-től.
Hullámzó első és kaotikus második félidő után óriásit küzdve győzött 23–22-re Mosonmagyaróváron, a K&H női kézilabda liga 18. fordulójában az ÉRD.